5. Sayfa Milwaukee Otelleri Ara

En uygun Milwaukee otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Milwaukee otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Milwaukee Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Wisconsin eyaletinin en büyük şehri olan Milwaukee, aynı zamanda ABD’nin en büyük 22. şehridir. Michigan Gölü’nün güneybatı kıyısında bulunan şehirde, yaklaşık 595 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Bu sayı, etrafındaki şehirleşmiş bölgeler de eklendiğinde 1 buçuk milyona ulaşıyor.

Fransız-Kanadalıların kürk ticareti için bölgeye yerleşmesi ile kurulan şehirde 1840’lardan sonra Alman ve Amerikalıların da gelmesi ile nüfus artışı hızlandı. Şehrin meşhur yerleri; Milwaukee Riverwalk, Miller Parkı, Milwaukee Sanat Müzesi, Milwaukee Reportory Tiyatrosu ve Pier Wisconsin olarak sayılabilir. Değişken hava şartlarına sahip şehirde, kışları soğuk, karlı ve rüzgarlı geçerken, yazları ise ılık ve nemli geçiyor.

En sıcak olan Haziran ayında günlük sıcaklık ortalaması 22 dereceyi buluyor. En soğuk olan Ocak ayında ise günlük sıcaklık ortalaması, -5 dereceye varıyor. 2010 verilerine göre, şehrin %38’ini Afro-Amerikanlar, %20’sini Almanlar, %8’ini Polonyalılar, %6’sını İrlandalılar, %2’sini İngilizler, %1’ini ise Fransızlar oluşturuyor.

Milwaukee Galeri