Merter Otelleri Ara

En uygun Merter otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Merter otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Merter Hakkında

Bahçelievler ve Güngören’e bağlı Merter, ismi genellikle tekstil atölyeleri ve mağazalarıyla beraber anılan popüler bir semt. Bahçelievler, Zeytinburnu ve Topkapı’ya komşu olan semte ulaşmak hayli kolay. Avrupa yakasındaki pek çok ilçe ve semtten geçen metroya veya metrobüse bindiğinizde hiç trafiğe takılmadan gelebilirsiniz.

Merter’in kuruluşu 1960’lı yıllara dayanıyor. O dönemde inşa edilen büyük bir sitenin etrafında gelişmeye başlayan semt bugünlerde mağazaları, toptancıları ve iş merkezleriyle şehirde ticaretin nabzının attığı noktalardan. Üstelik semt ve çevresinde genelde iş nedeniyle İstanbul’a gelen turistleri ağırlayan pek çok konforlu otel var. Merter’de kalarak Bakırköy, Ataköy ve Yeşilköy gibi noktalara kolayca gelebilir, Ataköy Marina’da gezerek veya yemek yiyerek zaman geçirebilirsiniz. 

Semt tiyatro ve sinema gibi kültürel aktiviteler konusunda komşu semt ve ilçeler kadar gelişmiş değil. Buna karşın özellikle son yıllarda bölgede açılan alışveriş merkezlerinin salonlarında film izleyerek ve çeşitli kültürel faaliyetlere katılarak zaman geçirme şansınız var. İstanbul Havalimanı’na indikten sonra Merter’e gelmek için semt ve çevresine doğru hareket eden İETT otobüslerine binebilirsiniz. Bayrampaşa’da yer alan Büyük İstanbul Otogarı’ndan ise yine otobüs veya metroyu kullanarak semte rahatlıkla erişme şansınız bulunuyor. Semtte yeme içme konusunda daha çok kebap ve döner gibi pratik ve hızlı seçenekler bulunuyor. Bunun dışında yöresel yemekler yapılan lokantalara geldiğinizde Türkiye’nin dört bir yanından nefis tatları deneyebilirsiniz.