Memmingen Otelleri Ara

En uygun Memmingen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Memmingen otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Memmingen Hakkında

Memmingen, Almanya’nın güneyinde yer alan Bavyera Eyaleti’nin doğu sınırı şehirlerinden biri. Münih’e 140 kilometre uzaklıkta bulunan bu Alp şehri, ülkenin bugün en önemli futbolcuları arasında gösterilen Batstuber, Roth ve Götze’nin de memleketi. Şehir ayrıca “İnsan hakları şehri” olarak da anılıyor. Sebebi ise Avrupa’da imzalanan ilk insan hakları sözleşmesi olduğu varsayılan Zwölf Artikel’in kabul edildiği şehir olması…

Üç bin civarında bir Türk nüfusuna sahip olan 41 bin nüfuslu şehrin çok iyi korunup bugüne kadar ulaştırılmış bir tarihi merkezi bulunuyor. Her şeyin birbirine yakın ve ulaşılabilir olduğu tarihi şehirde, Almanya’nın tüm tarihi şehir merkezlerinde olduğu gibi bir de meydan bulunuyor.

Marketplatz denen meydanda mimarisiyle dikkat çeken belediye binası Rathaus, Aziz Martin Kilisesi ve tarihi dükkanlar yer alıyor. Dünya tarihinin ilk kadın sığınma evlerinden biri de Memmingen Marketplatz içerisinde. Surlarla çevrili olan tarihi şehir aynı zamanda şehrin de merkezinde bulunuyor. Memmingen Havalimanı da bu merkeze 4 kilometre uzaklıkta konumlanmış duurmda. Havalimanı ile şehir arasında toplu taşıma bulunurken yaz aylarında Türkiye’den de uçuşlar gerçekleşiyor.