2. Sayfa Medine Otelleri Ara

En uygun Medine otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Medine otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Medine Hakkında

'Peygamberler Şehri' olarak anılan Medine, Suudi Arabistan'ın en büyük şehirlerinden biridir. Şehir, ülkenin bir diğer kenti Mekke gibi Müslümanlar tarafından kutsal kabul edilir. Hac turizmi ile öne çıkan şehri, her yıl çok sayıda Müslüman ziyaret eder. Mekke'nin kuzeyinde, Kızıldeniz'den yaklaşık 200 kilometre uzaklıkta bulunan Medine, 622 yılında Hz. Muhammed hicret etmeden önce 'Yesrib' olarak anılıyordu. Hicretten sonra kentin ismi değiştirilmiş ve Medine adını almıştır. Hükümdar Melikşah döneminde Selçuklu hakimiyetine giren şehir, sonraki dönemlerde Eyyubiler, Memlükler ve Osmanlı Devleti tarafından yönetilmiştir. Her yıl kutsal hac mevsiminde binlerce Müslüman tarafından ziyaret edilen şehirde görülmesi gereken önemli yerler arasında Mescid-i Nebevi, Mescid-i Kıbleteyn, Cuma Mescidi, Osmanlı Camii ve Müslümanlar tarafından inşa edilen ilk mescid olan Kuba Mescidi gelmektedir. Şehir özellikle İslam inanç esaslarını ve kültürünü yakından tanımak isteyenler için uygun bir destinasyondur.

Medine'de yeme içme konusunda da özellikle Müslümanlar için sonsuz seçenekler bulunmaktadır. Arap mutfağının en güzel örneklerini ve Çin, İran, Endonezya, Mısır ve Türkiye'den farklı tatları şehirde denemeniz mümkün. 'Chicken Broast' olarak anılan tavuklu pilav da hem Araplar hem de turistler tarafından çok seviliyor. Yılın hemen her döneminde kurak ve sıcak bir iklimin hüküm sürdüğü şehirde birçok kafe ve restoranda lezzetli soğuk şerbetlerin de tadına bakabilirsiniz. Medine'ye geldiğinizde, ayrıca şehre özgü hurmayı da mutlaka denemelisiniz. Dünyaca ünlü bu meyve, başta Türkiye ve diğer Müslüman ülkeler olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor. Kentte oteller genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği servisi yapıyor. Öğle yemekleri içinse, oteldışındaki restoranları değerlendirebilirsiniz.

Medine'de ulaşım için tur şirketlerinin araçlarını tercih edebilirsiniz. Taksi de bir alternatif ancak tur otobüslerine oranla oldukça pahalı olduğunu hatırlatalım. Dönmeden önce hediyelik eşya almak isterseniz, şehirde kurulan tezgahlar ve pazarlarda özellikle dini nitelikte sayısız alternatif bulabilirsiniz. Tespihler, seccadeler, şehir motifi ile süslenmiş saatler gibi hediyelik eşyalar bunlardan sadece birkaçı. Şehirde alışveriş yaparken Türkçe konuşan esnafla karşılaşırsanız şaşırmayın. Her yıl çok sayıda Türk tarafından ziyaret edilen şehirde esnafın önemli bir bölümü başlangıç seviyesinde Türkçe biliyor ve böylece günlük konuşmalara kolaylıkla yanıt verebiliyor. Şehir genel olarak güvenli olsa da olası olaylara karşın beraberinizde fazla nakit para bulundurmamanızda yarar var. Şehri özellikle yaz aylarında ziyaret ediyorsanız, yüksek sıcaklıklara karşı önlem almayı da unutmayın. Arapların kavurucu sıcaklara karşı giydikleri ince beyaz kıyafetler, bu konuda sizin de imdadınıza yetişebilir.

Medine Galeri