Medan Otelleri Ara

En uygun Medan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Medan otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Medan Hakkında

1590’lı senelerde Guru Patimpus tarafından Kampung Medan adında küçük bir köy olarak kurulan Medan, Endonezya’nın Kuzey Sumatra bölgesinin başkentidir. Sumatra Adası’nın kuzey kıyısında yer alan bu kentin kuzeyinde ise Malakka Boğazı konumlanmaktadır. Mesjid Raya, Maimoon Sarayı, Kuzey Sumatra Müzesi ve Tjong A Fie Mansion gibi gezilecek yerlere sahip olan Medan ayrıca nüfus bakımından Endonezya’nın en büyük 3. şehridir. Medan ismi bazı kaynaklara göre Suudi Arabistan’ın Medine şehrinin isminden, bazı kaynaklara göre ise Hintçede “yer” ya da “alan” anlamındaki “maidan” kelimesinden gelmektedir. Uluslararası bir havaalanına ev sahipliği yapan Medan, bu nedenle Sumatra seyahatine çıkan turistlerin ilk durağıdır.

Koloniyel dönemden kalma Balai Kota, Bank Indonesia ve Posta binası, kentin görülmeye değer diğer yerlerindendir. Turistler şehirde yapacakları kısa bir yürüyüşle kentin tarihi havasını ve dokusunu hissedebilirler. Medan şehrinin tam merkezinde Mesjid Raya adında büyük cami yer almaktadır. Maimoon Sarayı ise son derece özel bir mimariye sahip olup ziyaretçilerine canlı etnik müzik performansı da sunmakta

dır. Bukit Barisan adında bir askeri müzeye ve kent merkezine 10 km uzaklıkta Pinang Baris adında bir de terminale sahip olan Medan, kültürü ve genel yapısıyla ziyaretçilerine farklı bir seyahat deneyimi yaşatmaktadır. Medan hava ulaşımı Kualanamu Uluslararası Havaalanı ile sağlanabilmektedir. Kualanamu Havaalanı Medan şehir merkezine yaklaşık 1 saatlik uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul – Medan arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az yaklaşık 11 saat 45 dakikadır.