Mayotte Otelleri Ara

En uygun Mayotte otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mayotte otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mayotte Hakkında

Fransa’nın denizaşırı topraklarından biri olan Mayotte, Hint Okyanusu açıklarında, Madagaskar Adası’nın yakınlarında yer alıyor. Coğrafi açıdan Komorlar’ın parçası kabul edilen Mayotte, Avrupa Birliği’ne de üye.

Ülkenin başkenti aynı zamanda Mayotte’nin en büyük şehri olarak üne sahip Mamoudzou. Genel olarak volkanik arazilerden meydana gelen Mayotte, coğrafi olarak geniş düzlüklerden oluşuyor. Ülkenin en yüksek noktası ise 660 metre yüksekliğe ulaşan Mont Benara Dağı.

Mayotte’de yaşayan yaklaşık 200 bin kişilik nüfusun hemen hemen tamamını Mayotte kökenliler oluşturuyor. Ülkede ayrıca Fransa’ya bağlı diğer adalardan gelenler Madagaskar göçmenleri de yaşamını sürdürenler arasında. Mayotte’de halkın tamamına yakını Müslüman. Bu da Mayotte’nin Avrupa Birliği’ne üye ilk Müslüman ülke olmasını sağlıyor. Mayotte’de resmi dil Fransızca. Bununla birlikte yerli halk Komorlar dilinin bir lehçesi olan Mahorca konuşuyor. Özellikle adaların turistik bölgelerinde İngilizce konuşarak da kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.

1841 yılında Fransız yönetimi altına giren ülkede sonraki dönemlerde bağımsızlık için referandum yapılmış ancak halk Fransa’ya bağlı kalmayı seçmiştir. Sıcak tropikal iklimin etkili olduğu adada yıl boyunca termometreler benzer sıcaklıkları gösteriyor. Ülkeyi ziyaret etmek için neredeyse yılın her dönemi uygun.

Mayotte’de yapılabilecekler arasında ise adaların doğal güzelliği ile turistleri cezbeden sahillerinde denize girerek güneşlenmek ilk sıralarda geliyor. Çok sayıda su sporunun yanında dalış da yapabileceğiniz Mayotte’de Hint Okyanusu’nun sürprizlerle dolu renkli dünyasını keşfetme şansınız var. Mayotte’de havalimanı Dzaoudzi’de bulunuyor ve buradan Mamoudzou’ya teknelerle geçilebiliyor. Ülkeye Fransa’nın başkenti Paris ve Kenya’nın başkenti Nairobi’den direkt ve aktarmalı seferlerle ulaşmak mümkün.

Başkent Mamoudzou’da yerel pazarları dolaşabilir ve buralardan alışveriş yapabilirsiniz. Ülkede özellikle giyim ürünlerinin fiyatları genellikle yüksek. Bu nedenle bavulunuzu hazırlarken Mayotte’de ihtiyacınız olabilecek eşyalara yer vermenizde yarar var.

Yeme içme konusunda da tam bir adalar ülkesi özelliği taşıyan Mayotte’de çok lezzetli balıkları ve deniz ürünlerini tadabilirsiniz. Ülkede başta muz olmak üzere tropikal meyveler leziz ve uygun fiyatlı. Üstelik bu meyveler Mayotte’de birçok yemek ve tatlıda da sıklıkla kullanılıyor.

Mayotte’de dikkat etmeniz gereken konuların başında ise sinekler geliyor. Ülkede özellikle bazı bölgelerde sıtma oldukça yaygın. Mayotte ziyaretiniz öncesinde ve sonrasında doktor kontrolünden geçerek sıtma ve diğer hastalıklarla ilgili önleminizi almanızda rahat ve keyifli bir seyahat için fazlasıyla yarar var.