Matosinhos Otelleri Ara

En uygun Matosinhos otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Matosinhos otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Matosinhos Hakkında

Porto şehrine birkaç kilometre mesafede ve Leça Nehri kıyısında bulunan Matosinhos’un tarihi şehir statüsünü kazandığı 1514’lü yıllara kadar iniyor. Şehrin kökleri balıkçılık ve tuz üretimine dayanıp Portekiz’in en önemli balıkçı limanı olma özelliğini günümüzde de hala koruyor.

Porto bölgesinin en güzel plajlarına sahip bölgenin ilk öne çıkan özelliği yıl boyunca süren sörf dostu okyanus dalgaları. Şehir Portekiz’in en popüler sörf noktalarından biri olup, çok sayıda sörf okulu ve ekipman bulabileceğiniz mağazaya sahip. Sahil boyunca uzanan çevresi kafelerle ve menüsünde deniz ürünleri olan restoranlarla dolu parkurda yürüyebileceğiniz gibi, yaz boyunca plaj oyunları ve su sporları dahil birçok aktivite de yapabiliyorsunuz. Şehrin toplam uzunluğu 2 kilometre olan plajına Porto’nun merkezinden 15 dakikalık bir metro yolculuğuyla ulaşabiliyorsunuz. Bir yanında 400 yıllık bir Portekiz Limanı, bir yanında da modern bir liman olan bu plaj geniş mesire alanlarına da sahip.

Şehrin okyanus kıyıları 17. Yüzyıldan kalelerle çevrili olup Leça da Palmeira Kalesi olarak da bilinen yıldız şeklindeki Mastosinhos Kalesi, 18. Yüzyıldan kalma ve Barok bir mimariye sahip Bom İsa Kilisesi görülebilecek tarihi noktalarından. Şehrin 2005 yılında yapılanLeixoes Porto Cruise Terminali Porto Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Parkı’na ev sahipliği yaparken, şehirde en güzel fotoğraf çekebileceğiniz yerlerden de biri.

Şehre uçakla gelmeniz durumunda inebileceğiniz en yakın havaalanı 8 kilometre mesafedeki Francisco de Sa¡ Carneiro Havaalanı. En yakın ikinci havaalanı olan Vilar Da Luz Havaalanı’nın  Matosinhos'a  mesafesi ise19 kilometre. Hava yolundan şehre transferlerinizde metro, taksi ve araç kiralama gibi seçeneklerden yararlanabiliyorsunuz.