Marsalforn Otelleri Ara

En uygun Marsalforn otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Marsalforn otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Marsalforn Hakkında

Malta’nın en büyük ikinci adası Gozo’nun kuzeydoğusunda bulunan Marsalforn, bölgenin de en popüler ve en gelişmiş beldelerinden biri. Xaghra ve Zebbug kasabaları arasında konumlanan belde, kum ve çakıl taşından plajı, plajın tam ortasından geçen bir gezinti yoluyla hem yüzmek hem de muhteşem manzaraya nazır yürümek için en ideal yerlerden. Beldede yazlıklar ve pansiyonlar gibi konaklama yerlerinin yanında, en çok da 3 ve 4 yıldızlı oteller bulunuyor. 

Küçük bir balıkçı kasabasıyken zamanla gelişen bu Akdeniz beldesi, Maltalıların ve Malta’ya dışardan gelen tatilcilerin de gözdesi. Sualtı mağaraları, mercan resifleri, eski batıklar ve suyunun berraklığıyla özellikle tüplü dalış yapmak isteyenlerin uğrak yeri olduğundan çok sayıda dalış eğitim merkezi görebiliyorsunuz. Kaya tırmanış ve uçurtma sörfü gibi aktivitelerin olduğu beldede her türlü su sporunu da deneyebiliyorsunuz. Merkezindeki plaj kalabalıkken, beldenin kuzeybatısına doğru olan koylarda 1740 yılından bu yana kullanılan tuz madenleriyle ve sessiz bir ortamla karşılaşıyorsunuz. Marsalforn’da körfezin solunda kalan Santa Marija kayalık alanı bölgenin en çok tercih edilen plajlarından.

Beldeden kalkan motorlu ve yelkenli teknelerle Gozo çevresinde dalış yapıp şnorkelle yüzebileceğiniz koyları gezebiliyor, efsanevi Mavi Lagün’e gidebiliyorsunuz. Mavi Lagün Malta’nın en güzel plajlarından biri olup denizinin rengiyle ve uzun dar koyuyla ‘Marsalforn’a gelmişken uğramadan gitmeyin’ diyeceğimiz yerlerden. Luzzu denilen geleneksel Malta balıkçı tekneleri beldenin doğusundaki limanda konumlanıyor ve görüntüleriyle en fotojenik Marsalforn manzaralarını oluşturuyor. Bu geleneksel balıkçı beldesinin restoranlarında ise en çok da deniz ürünleri menüsüyle karşılaşıyorsunuz.

Marsalforn’a uçakla gelmek istediğinizde inebileceğiniz en yakın alan 46 kilometre mesafedeki Malta Uluslararası Havalimanı. Havalimanından deniz uçağıyla veya araç kiralayarak beldenin merkezine ulaşabiliyorsunuz.