Marmara Ereğlisi Otelleri Ara

En uygun Marmara Ereğlisi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Marmara Ereğlisi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Marmara Ereğlisi Hakkında

Geçmişi Bizans dönemine dek giden Marmara Ereğlisi, Tekirdağ’a bağlı bir kıyı ilçesi. Marmara Denizi sahilinde kurulan ilçe, eski yüzyıllarda ‘’Perinthos’’ adıyla biliniyordu. Daha sonra ise ‘’Heraklia’’ ismini aldı. Yaklaşık 32 kilometre boyunca uzanan sahil şeridine sahip ilçe, coğrafi olarak daha çok bir yarımada görünümünde. İki farklı doğal limanı bulunan Marmara Ereğli’nde hangi mevsim olursa olsun gezinize sahil boyunca çıkacağınız rahatlatıcı bir yürüyüşle başlayabilirsiniz. Sahildeki eski kaya mezarları ise kuşkusuz Marmara Ereğlisi gezinizi daha enteresan hale getirecek tarihi ayrıntılardan.

Marmara Ereğlisi ekonomisi ağırlıklı olarak karpuz, ayçiçeği, buğday, kavun ve arpa başta olmak üzere çeşitli tarım ürünlerinin ticareti ile balıkçılığa dayalı. İlçe sahillerinden tutulan palamut, barbunya, sardalya, uskumru, levrek ve tekir gibi balıklar ise hem ilçe ekonomisinde hem de restoran menülerinde önemli yer tutuyor. Toplam nüfusu 25 bine yaklaşan Marmara Ereğlisi, yazın İstanbul ve civar şehirlerden gelenlerle birlikte daha da kalabalıklaşıyor. Özellikle baharın sonlarına doğru canlılığı artan ilçe sahillerinde düzenlenen pek çok kutlama, konser ve festival katılımcılara eğlenceli anlar yaşatıyor. Marmara Ereğlisi’nde üniversite gençliğinin de uğrak noktası olan kafelerde ve gece kulüplerinde içeceğinizi yudumlayabilir, Ağustos ayında geldiğinizde ise son derece coşkulu geçen Karpuz Festivali’ne katılabilirsiniz. Yıllardır ilçede geleneksel hale gelen festivalde bazı ses sanatçılarının canlı performanslarını izleme şansı bulabilirsiniz.

Marmara Ereğlisi’nde denize girmek için ücretsiz halk plajlarını veya şemsiye ve şezlong gibi hizmetler sunulan özel işletmeleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Marmara Ereğlisi civarında deniz keyfi için Yeniçiftlik sahiline de gelebilirsiniz. Sahile yakın aile pansiyonları ve oteller ise ilçedeki tatiliniz sırasında keyifli olduğu kadar hayli uygun fiyatlı bir konaklama alternatifi yaratıyor.