Marmara Otelleri Ara

En uygun Marmara otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Marmara otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Marmara Hakkında

Balıkesir’e bağlı Marmara, Türkiye’nin az sayıdaki ada ilçelerinden. Aynı adlı deniz üzerindeki Marmara Adası’nı ve çevresindeki küçük adaları kapsayan ilçe, doğal olarak bölgeden çıkarılan mermeriyle meşhur. Marmara Denizi’nin güneyindeki adada yaklaşık 9 bin kişi yaşıyor. İstanbul’dan düzenlenen feribot seferleriyle ulaşabileceğiniz adaya gelenleri ise enfes manzaralar ve koylar bekliyor.

1987 yılına değin Erdek’e bağlı olan Marmara sonradan ilçeye dönüştürüldü. Günümüzde ise yine Marmara Denizi’ndeki popüler bir tatil noktası olan Avşa ile Asmalı Köyü, Asırlık çınarlarıyla ün kazanan Çınarlı Köyü, Yiğitler Köyü ve Saraylar gibi yerler Marmara’ya bağlı. Adada zeytincilik başta olmak üzere tarım ve balıkçılık hayli gelişmiş durumda. Üstelik yaz aylarında Marmara kıyılarından denize girebileceğiniz plajların sayısı da oldukça fazla. Çınarlı Köyü ile merkez arasındaki plajlarda yüzebileceğiniz gibi kanoyla gezebilir veya dalış yapabilirsiniz. İstanbul’dan Marmara’ya deniz otobüsüyle yapılan yolculuk ortalama 2,5 saat sürüyor. Erdek ve Tekirdağ’dan yola çıktığınızda ise 2 saat içinde adada olabilirsiniz.

Adadaki ticari faaliyetler genellikle mermer üretimi üzerinde yoğunlaşıyor. Marmara’dan çıkarılan mermerler Türkiye’nin farklı bölgelerine dağıtılmasının yanı sıra yurt dışına da ihraç ediliyor. Adada yetiştirilen sofralık zeytinler ise ülkedeki kahvaltı sofralarını süslüyor. Marmara ikliminin egemen olduğu adada kar yağışı hayli ender rastlanan bir olay. Bahar aylarında sıcaklık ortalaması 15-18 derece civarında iken, yaz geldiğinde 24 santigrat derece ve üzerine dek yükselebiliyor. Yağmurlar genellikle bahar aylarında yağarken, kar yağışı Aralık ve Ocak’ta düşüyor.  

Marmara Semtleri