Mannheim Otelleri Ara

En uygun Mannheim otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mannheim otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mannheim Hakkında

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde yer alan Mannheim aynı zamanda eyaletin en büyük iki şehrinden biri olarak anılıyor. Tarihte Bavyera ve Alsace gibi önemli bölgeler üzerinde etkili olan şehir günümüzde Stuttgart ve Frankfurt gibi şehirlerin arasında yer alan gelişmiş bir taşımacılık noktası olarak önem taşıyor.

Farklı tarzlarda inşa edilen tarihi yapıları ve geniş caddeleri ile son derece şaşırtıcı Alman şehirlerinden biri olan Mannheim’i ziyaret edenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda Mannheim Sarayı ve Mannheim Üniversitesi geliyor. Daimler, Unilever, Siemens, IBM ve Roche gibi çok sayıda uluslararası şirkete de ev sahipliği yapan şehirde ticari yaşam geçmiş yıllardan günümüze son derece canlı ve gelişmiş durumda. Özellikle heyecan verici buz hokeyi maçlarına sahne olan SAP Arena ise şehirde spor tutkunlarının mutlaka uğraması gereken yerler arasında.

Son derece lezzetli yeme içme alternatiflerini de deneyebileceğiniz şehirde özellikle sayıları 600’e yaklaşan geleneksel Alman ekmeklerinin tadına mutlaka bakmalısınız. Brötchen, semmel ve weck gibi isimlerle anılan ekmeklerin dışında son derece lezzetli pastaları ve yerel biraları da şehirde deneyebilir, Mannheim ziyaretinizi unutulmaz lezzetlerle taçlandırabilirsiniz.