Manizales Otelleri Ara

En uygun Manizales otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Manizales otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Manizales Hakkında

Kolombiya’nın “Kahve Üçgeni” olarak bilinen iç kesimlerinde yer alan bir şehirdir. Dağlık bir bölgede bulunan bu muhteşem manzaralı şehir, özellikle kahve tarlaları ve üniversite şehri olması ile ünlüdür. 30 binin üzerindeki üniversite öğrencisi ile gece hayatı kadar yıl boyunca devam eden tiyatro, bale, müzik gösterileri ile doğa içinde hareketli ve eğlenceli bir şehir olması ile dikkat çeker. Her yıl düzenlenen Caz Festivali ve Tiyatro Festivali de bölgenin önemli aktivitelerindendir. Latin Amerika’nın en uzun katedrallerinden Manizales Katedrali, orkide ve kelebek bahçeleri görebileceğiniz El Recinto de Pensamientos ve Los Yorumos Ekolojik Parkları, Nevado del Ruiz Parkı, Kahve Tema Parkı ve Manizales Altın Müze şehirde gezileceklerin başında yer alıyor. Ayrıca kahve yetiştiriciliği hakkında bilgi alabileceğiniz Venecia Kahve Tarlası ya da şehre yakın bir yerde bulunan ve küçük bir kasaba olan Salento’ya düzenlenen günübirlik turlara katılabilirsiniz. Şehirde bulunan üniversitelere ait müzeler de gezilebilir.

Manizales termal suları ile de ünlü. Doğal taşlardan yapılmış termal su havuzu olan Tierra Viva’da mineral banyo imkânından faydalanabilirsiniz. Ayrıca Ruiz ve Otun termal tesislerini de deneyebilirsiniz. Manizales’te yer alan La Nubia Havalimanı iç hatlara hizmet veriyor ama şehirdeki hava koşulları nedeniyle günün tamamında hizmet veremiyor. Bu sebeple bazen uçuşların iptal edilmesi de söz konusu olabiliyor.

Bu havalimanının kısıtlayıcı şartları nedeniyle merkeze biraz daha uzak bir bölgeye yeni bir havalimanı yapılma çalışmaları halen sürüyor. La Nubia Havalimanı şehir merkezine taksi ile 15 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Taksimetre ile çalışan taksilere havalimanından şehir merkezine gitmek için rahatlıkla binebilirsiniz. Üstelik oldukça ucuzlar.