Manhattan Otelleri Ara

En uygun Manhattan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Manhattan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Manhattan Hakkında

Kansas eyaleti sınırları içinde bir sanayi ve eğitim kenti olan Manhattan’ın nüfusu beyazlar, Afro Amerikalılar, Kızılderililer, Asyalılar ve Uzakdoğululardan meydana geliyor. 52 bin kişilik nüfusun büyük bölümü kamu kurumlarında ve fabrikalarda çalışarak geçimlerini sağlıyor. Amerikan Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan Fort Riley Hava Üssü, şehre stratejik bir önem kazandırırken sivil ve askeri personelin varlığının şehir ekonomisine katkısı yadsınamaz büyüklüktedir. Manhattan’da kurulan küçük sanayi bölgesinde de ticari imalat faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

Üniversiteleri ile tanınan Manhattan, eyaletin en başarılı üniversitesi olan Kansas State Üniversitesi’ne ev sahipliği yapıyor. Üniversitenin futbol takımının maçlarının oynandığı Bill Snyder Family Stadyumu, özellikle maç günleri şehrin ortak buluşma noktası oluyor.

Ulaşım probleminin otobüsler ile giderilmeye çalışıldığı Manhattan’da özel otobüs firmaları yalnızca şehir içine değil şehirlerarası yolculuklara da imkân sağlıyor. Eyaletin en çok kullanılan havalimanı olan Manhattan Regional Havalimanı, uzun yıllardır şehre değer katmaya devam ediyor.