5. Sayfa Manhattan Otelleri Ara

En uygun Manhattan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Manhattan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Manhattan Hakkında

New York kentinin 5 ana bölgesinden biri olan Manhattan, New York’ta ticari, finansal ve kültürel bir merkezdir. Birleşmiş Milletler Merkez Binası, New York Borsası ve NASDAQ bu bölgededir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en çok iş merkezinin yer aldığı bölge olan Manhattan’da, birçok ünlü simge yapı, müzeler, turistik mekanlar ve üniversiteler bulunmaktadır. Manhattan adası downtown, midtown ve uptown olmak üzere üç ana kısma ayrılmaktadır. Izgara planında yapılaşan bu bölgede, sokaklar doğu-batı yönünde, caddeler ise kuzey-güney yönünde gitmektedir.

Toplu taşımanın yoğun olarak kullanıldığı Manhattan’da, işe toplu taşımayla gidenlerin oranı %70’e varmaktadır. New York şehir metrosu dünyanın en büyük ikinci metrosudur. Times Meydanı, Central Park, Metropolitan Sanat Müzesi, Amerikan Doğa Tarihi Müzesi, Bryant Park ve 42. Cadde, Manhattan’ın önemli gezi noktalarındandır.

Manhattan turistler için her açıdan birçok seçenek sunan harika bir bölgedir. Dünyanın en ünlü şehir parkı olan Central Park, yıllık ortalama 25 milyon ziyaretçiyle ABD’nin en çok ziyaret edilen şehir parkıdır. 42. Cadde ise bilhassa Broadway ve Times Meydanı arasında kalan tiyatro ve müzikalleriyle meşhurdur. Caddede birçok mağaza ve restoran da vardır. Ayrıca birçok müzeye ev sahipliği yapan Manhattan, ABD’nin mutlaka gezilip görülmesi gereken bölgelerindendir.

Manhattan hava ulaşımı için farklı seçenekler mevcuttur. En iyi seçeneklerden biri John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı’dır. Bu havaalanı Manhattan’a yaklaşık yarım saatlik uzaklıkta yer almakta olup havaalanında toplu ulaşım olanakları mevcuttur. İstanbul – Manhattan (New York) arası uçuşlar ise yaklaşık 10 saat 40 dakika sürmektedir.

Manhattan Galeri