Manavgat Otelleri

En uygun Manavgat otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Manavgat otellerini listele.

Manavgat Hakkında

Şelalesi ve Akdeniz’e açılan benzersiz sahilleriyle meşhur Manavgat Antalya’nın en popüler tatil merkezlerinden biri. Toros Dağları’nın eteklerinde kurulan Manavgat’ın sahilleri ve bölgede hizmet veren lüks oteller her yıl çok sayıda turist tarafından tatil için tercih ediliyor.

Akdeniz ikliminin tipik özelliklerini taşıyan Manavgat’ta yaz aylarında hava sıcaklığı hayli yüksek. Bahar aylarında serinleyen Manavgat’ta kışlar da ne çok soğuk ne de sıcak geçiyor. Çam ormanlarıyla çevrelenen bölgede sedir, ardıç ve ladin gibi ağaçlar bitki örtüsünü meydana getiriyor.

Tarihi milat öncesi çağlara kadar giden Selge ve Side antik kentleri ise tarihi yerleri görmek isteyenler için başlıca ideal yerlerden. Mis kokulu narenciye bahçeleriyle de meşhur olan Manavgat’ta tarım ve turizm bölge için önemli birer geçim kaynağı. Karpuz, susam ve zeytin gibi tarım ürünleri ise Manavgat’ta yetiştirilen diğer tarım ürünleri.

Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinden kalan eseri de barındıran bölgede ayrıca Titreyengöl, Kumgöl ve Selçuklulardan kalan miraslar arasında yer alan Kargı Han görülebilir. Heyecan yüklü sporlara ilgisi olan gezginler Manavgat'ta rafting yaparak nehrin sularına meydan okuyabilir veya arazi araçlarıyla safariye çıkabilirler.

Manavgat Galeri

Manavgat Semtleri

Manavgat Seyahat Yazıları

x