Managua Otelleri Ara

En uygun Managua otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Managua otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Managua Hakkında

Managua, Orta Amerika ülkesi Nikaragua’nın başkentidir. Aynı zamanda nüfus ve coğrafi büyüklük açısından ülkenin en büyük şehridir. Tropikal iklime sahip şehirde dünyada bulunmayan ve bölgeye özgü ağaçlar ve bitki türleri bulunur. En yağışlı sezonu mayıs ve kasım, en kuru mevsimi ise aralık ve nisan aylarıdır.

Managua’daki sayısız otobüs hatları ve hizmetleri ile Kuzey Pan-Amerikan otoyol ve Güney Otoban arasında yerel, ulusal ve uluslararası seferler yapılıyor. Kente Augusto C. Sandino Uluslararası Havalimanı ile ulaşılıyor. Managua birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Plaza de la Revulucion, Managua Ulusal Sarayı, Sandino’nun Heykeli, Triscapa Lagünü bu tarihi yapılardan bazılarıdır.

Eskiden Plaza de la Republica (Cumhuriyet Meydanı) olarak bilinen Plaza de la Revolucion (Devrim Meydanı) Managua’nın tarihi merkezidir. Catedral de Santiago, Nikaragua’nın en önemli ve en modern tiyatrosu olan Ruben Dario Ulusal Tiyatro, Ulusal Kültür Sarayı, Devrim Plaza içinde olan ve ulusal kahramanlar ile şairlere ait birçok eserin yer aldığı Central Park gibi yapılar, 1972 depreminden kurtulmayı başarmıştır. 67 bin kitabın yer aldığı Doktor Roberto İncer Barquero Kütüphanesi, Achulinca Müzesi, 40 bin kapasiteli ve Orta Amerika’nın en büyük stadyumu olan Dennis Martinez National Stadium, aktif yanardağ ve jeolojik görüntülerle ziyaretçilerini bekleyen Masaya Volcano National Park görülmesi gereken diğer noktalardır.

Kentte İtalyan, İspanyol, Alman, Çin, Tayvan başta olmak üzere birçok ülkeden lezzetler mümkün. Managua’nın en ünlü festivali Santo Domingo de Guzman Festivali’nde geleneksel dans, yeme, içme, müzik grupları ile eğlenceli saatler geçiriliyor.