Malavi Otelleri Ara

En uygun Malavi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Malavi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Malavi Hakkında

Malavi veya resmi adıyla Malavi Cumhuriyeti, Afrika kıtasının güneyinde yer alan küçük bir ülke. Hiçbir denize kıyısı olmayan ülke Tanzanya, Zambiya ve Mozambik ile de sınır komşusu. 1964 yılına dek İngiltere’ye bağlı olan Malavi, bu tarihten sonra bağımsız bir ülke haline geldi.

Ülkenin başkenti Lilongwe aynı zamanda en büyük ve gelişmiş kenti. Cumhuriyet ile yönetilen Malavi’de resmi diller ise uzun süre devam eden İngiliz hâkimiyetinin de etkisiyle İngilizce ve Çevaca. Diğer birçok Afrika ülkesinde olduğu gibi farklı etnik gruplardan insanların yaşadığı ülkede Tonga, Nyanja ve Tumbuka gibi gruplar yaşamını sürdürüyor. Ülke nüfusunun ise 17 milyona yaklaştığı tahmin ediliyor.

Malavi’nin genelinde tropikal iklim etkisini gösteriyor. Ülkede ağustos ayından ocak ortalarına kadar sıcaklıklar oldukça yüksek. Kasım ayından nisanın ilk günlerine dek ise yoğun yağmur görülüyor. Ülke genelinde yıl boyunca sıcaklıklar 13 ile 34 derece arasında değişiklik gösteriyor.

Malavi’de dini inanış da bölgelere ve farklı etnik gruplara göre çeşitlilik gösteriyor. Ülkenin önemli bir bölümü Hıristiyan ancak özellikle güney bölgelerinde Müslümanların sayısı da yüksek. Bu iki dinin dışında Afrika yerel dinlerine inanan gruplar da ülkede yaşıyor.

Malavi’de başkentin dışında diğer önemli ve gelişmiş şehirler ise Mzuzu ve Blantyre. Bu şehirlerin nüfusları 100 binden fazla.

Dünyanın en az gelişmiş ülkelerinden biri olan Malavi’de halkın gelir düzeyi ve yaşam standartları oldukça düşük. Ülkede üretilen tütün, pamuk, şeker kamışı, kömür ve uranyumun önemli bir bölümü yurt dışına ihraç ediliyor.

Ülkenin büyük şehirlerinde havalimanı ile çevre şehirlere ve ülkelere ulaşmak mümkün. Ayrıca karadan da otobüslerle ülke içinde ve dışında birçok noktaya seyahat edebilirsiniz. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg, Zimbabve’nin Harare ve Zambiya’nın Lusaka şehirleri bu noktalardan bazıları. Böylece ülkenin çevresinde yer alan farklı ülkeleri ve şehirleri de kolayca görebilir ve keşfedebilirsiniz.

Ziyaretçilerin baş döndüren güzellikleri ve doğal yaşam parkları ile ilgisini çeken ülkeyi ziyaret ederseniz yanınızda mutlaka yerel bir rehberle gezmeye çalışın. Böylece ülkenin gizli kalmış güzelliklerini de kolayca keşfedebilir ve yankesicilik gibi tehlikelere karşı daha kolay önlem alabilirsiniz.

Ülkede özellikle başkentte ve turistik merkezlerde yerli halk genel olarak İngilizce konuşsa da birkaç basit Çevaca kelime öğrenmeniz de ziyaretiniz süresince işinizi kolaylaştıracaktır.

Malavi Semtleri