Mainz Otelleri Ara

En uygun Mainz otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mainz otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mainz Hakkında

Matbaanın mucidi Johannes Gutenberg’in doğduğu şehir olarak bilinen Mainz, Almanya’nın güneybatısında yer alıyor. Ren Nehri’nin kıyısında konumlanan şehir, ülkenin en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Her yıl çok sayıda festivalin de düzenlendiği Mainz aynı zamanda tam bir eğlence şehri. Şehirde düzenlenen bu festivaller arasında yaz aylarında gerçekleşen St. John’s Night Festival’in ayrı bir yeri var.

Almanya’nın en yeşil şehirlerinden biri olan Mainz’de şehirden ayrılmadan doğanın tüm güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Çok sayıda parkın yanında spor ve piknik alanları da bulunan şehir özellikle ailece tatil yapmak isteyenler için harika alternatifler sunuyor. Şehrin merkezinde yer alan Gutenberg Meydanı’nda bulunan Gutenberg Heykeli, Mainz’in en ünlü sakinini görebileceğiniz eserlerden biri. Şehirde ayrıca Theodor Heuss Köprüsü de kentin ziyaretçilerine görülmeye değer manzaralar sunuyor.

Alman mutfağının en ünlü lezzetlerinden bazılarının yanında özellikle peynirle hazırlanan farklı tatları ile ünlü olan Mainz’de mutlaka denenmesi gereken yerel lezzetler arasında yine peynirle hazırlanan Spundekase ve Handkase gibi tatlar oldukça popüler. Kentte ayrıca birbirinden lezzetli pastaları, tavukla hazırlanan farklı tatları deneyebilir, çok lezzetli bira ve şarap seçeneklerini tadabilirsiniz.