Magosa Otelleri Ara

En uygun Magosa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Magosa otellerini listele.

Magosa Hakkında

Magosa Hakkında

Kuzey Kıbrıs’ın en önemli şehirlerinden biri olan Magosa, Doğu Akdeniz’in muhteşem manzaraları ve eşsiz Orta Çağ mimarisi ile ünlü. Avrupa’nın Dubrovnik gibi tarihi şehirleriyle karşılaştırılan Magosa'nın sokaklarında tarihte unutulmaz bir yolculuğa çıkacaksınız. Magosa, yüzyıllar boyunca önemli bir piskoposluk merkezi oldu ve günümüzde şehrin sokaklarında 12. yüzyıldan kalan pek çok manastırı, Kıbrıs adasının en iyi korunmuş kale surlarını, tarihi limanı ve Otelle Kulesi gibi büyüleyici tarihi yapıları göreceksiniz. Orta Çağ dönemi yapılarla süslü Magosa eski kenti; güzel kafeler, restoranlar, dönem evleri ve hediyelik eşya dükkanlarıyla en çok vakit geçireceğiniz yer olacak.

Magosa’da ilk gezilmesi gereken yer şehrin eski kentini saran tarihi surlar. 18 metre yükseklikte ve 9 metre kalınlığındaki bu görkemli Orta Çağ dönemi surlarında keyifli bir gezinti yapabilir ve eski kentin manzaralarını izleyebilirsiniz. Gezmeniz gereken diğer bir önemli yer olan Magosa Kalesi de Deniz Kapısı ve Kara Kapısı ile etkileyici bir görsel şölen sunuyor. M.S. 1300 yılında inşa edilen ve Gotik tarzıyla ilgi çeken Aziz Nikolaos Katedrali, günümüzde Lala Mustafa Paşa Camii olarak hizmet veriyor. Camiyi gezerek eşsiz Orta Çağ süslemelerini görebilir ve mistik atmosferi hissedebilirsiniz. Magosa’nın simgesi olan Othello Kulesi de mutlaka uğramanız gereken bir yer. Othella Kulesi eşsiz bir konumda hem limanını hem şehir merkezini hem de limanı koruması için Orta Çağ döneminde Venedikliler tarafından inşa edildi. Kulenin kapılarında Kıbrıs’ta sıkça karşılaşacağınız Venedik simgesi kanatlı aslan heykellerini görebilirsiniz.

Magosa gezilerin vazgeçilmez duraklarından biri de Namık Kemal Zindanı ve Müzesi. Dünyaca ünlü Türk şairi ve romancısı Namık Kemal’in anısına yapılan bu müze, bir kraliyet sarayı kalıntıları üzerinde yükseliyor. Namık Kemal, Kıbrıs’a sürgün edildiği zaman bu zindanda uzun süre kaldı, günümüzde ise zindan turistlerin ilgisini çekiyor. Tam bir açık hava müzesi olan Magosa’nın tarih sevenlere sunacağı diğer önemli yerler arasında Eski Kraliyet Sarayı, Djanboulat Kalesi, Martinengo Kalesi , Sinan Paşa Camii (Aziz Peter ve Paul Kilisesi), tarihi dönem evleri, Agios Ioannos Kilisesi ve Salamis Antik Kenti gibi yerler sayılabilir.

x