Magdeburg Otelleri Ara

En uygun Magdeburg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Magdeburg otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Magdeburg Hakkında

Almanya’nın Saksonya-Anhalt Eyaleti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Magdeburg, Elbe Nehri kıyılarında yer alıyor. Kuruluşu 1200 yıl öncesine dayanan ve Ortaçağ Avrupası’nın en önemli şehirlerinden biri olan kent, bağlı bulunduğu eyaletin; bilim, kültür, sanat, ulaştırma ve ticaret merkezi konumunda bulunuyor. Magdeburg, makine mühendisliği alanında oldukça gelişmiş kuruluşlara ev sahipliği yapıyor. Eyalet çapında büyük bir alışveriş cenneti olarak tanımlanan şehir, aynı zamanda ülkenin en eski fuar merkezini barındırıyor.

Kimya, çelik ve tekstil kentin gelişmiş sektörleri arasında. Ekoteknolojik araştırmalar, çalışmalar ve bu alana yönelik üretimler kentin dikkat çekici faaliyetleri arasında yer alıyor. Ayrıca önemli bir Alman otomobil şirketinin, kent yakınlarında geniş alana yayılan bir fabrika yerleşim merkezi bulunuyor. Magdeburg, dünyanın sayılı mühendislik harikalarından biri olma özelliği taşıyan Magdeburg Su Köprüsü’ne ev sahipliği yapıyor. Elbe Nehri üzerine inşa edilen köprünün yapımına 1997 yılında başlandı; 2003 yılında da hizmete açıldı. Mühendislik teknololjisinin çevre koruma faktörleri doğrultusunda hayata geçirildiği yapı, 918 metrelik uzunluğu ile dünyanın en uzun ve gezilebilir su kemeri niteliğinde. Kanal, 34 metre genişlik ve 4,25 metre derinlik değerleri ile, üzerinden kargo ve yük gemilerinin geçişine imkan tanıyor.

Alman topraklarında inşa edilen ilk Gotik katedral Magdeburg Katedrali ve Magdeburg Su Köprüsü başta olmak üzere; Magdeburg Yeşil Kale, Elbauenpark, ‘Our Lady’ Manastırı Sanat Müzesi, Kültür Tarihi Müzesi, Otto von Guericke Müzesi, Furstenwall ve Hasselbachplatz, kentin popüler turistik gezi mekanları arasında yer alıyor. Sıcak ve ılıman iklim etkilerinin hakim olduğu şehir, yıl boyunca belirgin ölçüde yağış alıyor. Magdeburg-Cochstedt Havaalanı şehrin 34 km. güneybatısında bulunuyor.