Madagaskar Otelleri Ara

En uygun Madagaskar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Madagaskar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Madagaskar Hakkında

Afrika açıklarında, Hint Okyanusu’nun batısında yer alan Madagaskar, bir ada devleti. Dünyanın en büyük dördüncü adası olarak bilinen Madagaskar, kendine has renkli vahşi yaşamı ve bitki çeşitliliği ile her yıl çok sayıda ziyaretçi çekiyor.

Ada ülkesi olmasının da etkisiyle herhangi bir ülke ile karadan sınırı bulunmayan Madagaskar’ın Afrika’da yer alan Mozambik ile denizden sınırı mevcut. Ülkenin başkenti Antananarivo, konuşulan resmi diller ise Malgaşça ve Fransızca.

Kâşif Marco Polo tarafından dünyaya tanıtılan ada biyolojik çeşitlilik açısından dünya üzerinde bulunan en önemli alanlardan biri olarak biliniyor. Madagaskar’da bulunan bitki ve hayvan türlerinin neredeyse tamamı sadece bu ada üzerinde görülebiliyor. Genel olarak düzlüklerden ve sınırlı bir alana yayılan ormanlardan oluşan adanın en yüksek noktası ise 2.876 metre yüksekliğe ulaşan Maromokotro Dağı.

Yaklaşık 24 milyonluk bir nüfusu barındıran Madagaskar’da Merinalar nüfusun en önemli bölümünü oluşturan etnik grup. Tankarana, Tanala ve Bara gibi çok sayıda farklı topluluk da Madagaskar’da yaşamını sürdürüyor. Genel olarak yıl boyu tropikal iklimin hâkim olduğu Madagaskar’da nisan ve kasım ayları arasında daha sıcak ve yağmurlu bir hava görülüyor. Bu dönemde adada bunaltıcı sıcaklar yaşanıyor. Mayıs ayından ekime dek süren zaman diliminde ise daha serin ve kurak iklim koşulları etkili. Madagaskar’ı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, ocak ayından mart sonuna kadar devam eden dönem dışında kalan zamanları tercih etmeniz çok daha rahat seyahat etmenizi sağlayacaktır. Çünkü bu dönemde görülen yoğun yağışlar adada yaşamı olumsuz etkileyebiliyor.

Ülke ticaretinde ise genel olarak kahve, muz ve kakao gibi tarım ürünleri önemli yer tutuyor. Ayrıca şeker kamışı ve vanilya da Madagaskar’dan en çok ihraç edilen tarım ürünleri arasında.

Madagaskar’da halkın yarıya yakını Hıristiyan. Geçmiş yıllarda Avrupa’dan gelen misyonerlerin faaliyetleri sonucu Hıristiyanların sayısının gitgide arttığı biliniyor. Diğer topluluklar ise yerel dinlere inanıyor. Ülkede sayıları çok fazla olmasa da Müslümanlar da yaşamını sürdürüyor.

Madagaskar’da yeme içme konusunda da neredeyse sonsuz alternatifiniz var. Ülkede ‘’Malagasy ekmeği’’ olarak bilinen bir çeşit pirinç keki en ünlü ve en çok tercih edilen seçeneklerden biri. Ülkede ayrıca hem sıcak hem de soğuk olarak servis edilen sütlü kahveler ve kalamar, karides, ahtapot gibi deniz ürünleri de oldukça lezzetli. Eğer Avrupa mutfağından örnekleri denemek isterseniz, Madagaskar’da başta büyük şehirler ve turistik merkezler olmak üzere birçok yerde Fransız ve İtalyan mutfağından leziz seçenekleri de bulabilir ve tadına bakabilirsiniz.

Madagaskar Semtleri