3. Sayfa Macon Otelleri Ara

En uygun Macon otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Macon otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Macon Hakkında

‘’Georgia’nın kalbi’’ olarak bilinen Macon, tam da adına yakışır şekilde eyaletin merkezinde yer alıyor. Şehir, Mercer Üniversitesi ve Middle Georgia State College gibi eğitim kurumları sayesinde oldukça genç bir nüfusa sahip. Üstelik şehrin yıldızı sadece eğitimde değil, ticaret, turizm ve daha pek çok alanda uzun zamandır parlamaya devam ediyor. Macon, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin diğer şehirleriyle karşılaştırıldığında uygun fiyatları ve rahat yaşamıyla ön plana çıkıyor.  

Şehirde savan iklimi etkili. Bu da uzun ve ılık bahar ayları ile sıcak yaz mevsimi demek. Kış ise fazla sert geçmiyor. Genel olarak ılıman ve yumuşak iklim şartlarının etkili olduğunu söylemek mümkün. Kışın Macon’da ortalama sıcaklık 8 derece civarındayken, yaz aylarında 30 dereceye yaklaşıyor.

Yıl boyunca sayısız organizasyona ev sahipliği yapan Macon’da düzenlenen Georgia Eyalet Fuarı ülke içinden ve dışından çok sayıda ziyaretçiyi burada buluşturuyor. Bahar aylarında gerçekleşen Kiraz Çiçeği Festivali ise adeta bayram havasında kutlanıyor. Göz kamaştıran kiraz çiçeklerinin arasında düzenlenen eğlencelerde çeşitli sahne gösterilerini izlemek mümkün.

Aralarında Emmett Miller’in de bulunduğu pek çok şarkıcının doğum yeri olan Macon’da müzik oldukça önemli. Şehirde her çeşitli tarzlarda konser ve festivaller düzenleniyor. Temmuz ayının üçüncü haftasına tarihlenen Macon Film Festivali ise çok sayıda film meraklısının beklediği tarihler.

Şehirde ‘’Big House’’ adıyla bilinen The Allman Brothers Band Müzesi’nde grubun yaşamına dair ilginç ipuçlarını görebilirsiniz. Afrika kültür ve sanatını yansıtan Tubman Müzesi ile Macon Sanat ve Bilim Müzesi ise Macon’da ziyaret edilebilecek diğer harika yerler arasında. Şehrin biraz da parklarını dolaşmak isterseniz, Bloomfield Park’ta yürüyüşe çıkabilirsiniz. Freedom Park, East Macon Park gibi yerlerde hem bisiklet sürebilir hem de yaz geldiğinde çimlerinde piknik yapabilirsiniz.

Nüfusu 300 bine yaklaşan şehirde spor son derece önemli. Futbol, golf, basketbol ve buz hokeyi gibi alanlarda şehir uzun zamandır ününü koruyor. Macon Baco ve Macon Mayhem gibi takımların maçları büyük bir heyecanla takip ediliyor.

Macon’a ulaşım için merkezden sadece birkaç kilometre uzaklıktaki The Middle Georgia Bölgesel Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 85 kilometre mesafede bulunan Atlanta Hartsfield Jackson Uluslararası Havalimanı ise ABD ve Avrupa’nın önde gelen şehirlerinden gerçekleşen direkt uçuşlar sayesinde bölgeye ulaşımı çok daha kolaylaştırıyor.