Lüksemburg Otelleri Ara

En uygun Lüksemburg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lüksemburg otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lüksemburg Hakkında

Resmi adı İle Lüksemburg Büyük Dükalığı olarak da bilinen Lüksemburg, Avrupa'nın merkezinde, denize kıyısı olmayan bir kara devleti. Almanya, Fransa ve Belçika ile sınır komşusu olan Lüksemburg'un resmi dilleri ise Lüksemburgca, Almanca ve Fransızca.

İki ülkenin arasında kurulan Lüksemburg'da hem dil ve kültür hem de yaşamın birçok alanında Alman ve Fransız etkisini görmek mümkün. Ülkenin başkenti ve en büyük şehri ise ülke ile aynı ismi taşıyan Lüksemburg. Avrupa Birliği'nin kurucu üyelerinden biri olan Lüksemburg ayrıca yine Avrupa Birliği ile ilgili çok sayıda kuruma da ev sahipliği yapan ülke olarak biliniyor.

Ekonomik olarak Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri arasında ilk sıralarda gelen Lüksemburg, kişi başına düşen milli gelirde ise dünyanın bir numaralı ülkesi. Avrupa Birliği'nin dışında NATO ve Birleşmiş Mİlletler gibi çok sayıda uluslararası kuruluşun kurucu devletleri arasında yer alan Lüksemburg'un birçok ülke ile hem siyasi hem de ekonomik anlamda sıkı bağları bulunuyor.

Lüksemburg son derece laik bir ülke olsa da halkın önemli bir bölümü Katolik ve ülkede dinin etkisini toplumsal yaşamda görmek mümkün.

Yüzölçümü açısından dünyanın en küçük devletlerinden biri olan Lüksemburg'da nüfus genel olarak ülkenin güneyinde yer alan şehirlerde toplanmış durumda. Kuzeyde ise yerleşim daha az. Ülkenin doğusunda yer alan ve ''Küçük İsviçre'' olarak anılan bölgesi ise genel olarak kayalıklardan oluşuyor. Lüksemburg'da en fazla yerleşimin bulunduğu güney bölümü ise aynı zamanda ülkenin en önemli sanayi ve ticaret merkezi olarak kabul edilen ''Kızıl Topraklar'' bölümü.

Başkent Lüksemburg ve diğer büyük şehirler de bu bölümde yer alıyor. Ülkede yaşayan nüfus genel olarak Kelt kökenli olsa da Fransız ve Alman kökenliler de Lüksemburg'da yaşayan diğer milletler arasında. Lüksemburg'da ülkenin çok dilli ortamı eğitim yaşamını da etkiliyor. Okullarda eğitim hem Lüksemburgca hem de Fransızca ve Almanca olarak veriliyor. Ülkede halk genellikle her üç dili de yaygın olarak konuşsa da en fazla tercih edilen dil Lüksemburgca.

Dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden birine sahip Lüksemburg, aynı zamanda hem Avrupa'nın hem de dünyanın en önemli finans ve sigortacılık merkezi olarak kabul ediliyor. Çok sayıda finans ve sigorta şirketinin yanında eBay ve Skype gibi teknoloji devlerinin de ülkede ofislerinin bulunması Lüksemburg'un aynı zamanda teknoloji dünyasının da önemli merkezlerinden biri olmasını sağlıyor.

Lüksemburg'u ziyaret etmek için en iyi dönem ise havaların sındığı ilkbahar ve yaz ayları. Diğer dönemlerde de çok sayıda etkinlik ve organizasyon düzenlense de özelike 23 Haziran'da gerçekleşen Lüksemburg Ulusal Günü ülkenin hemen her köşesinde renkli kutlamalara sahne oluyor.

Lüksemburg'un farklı kültürlerin etkisiyle şekillenen yaşamını ülke mutfağında da gözlemlemek mümkün. Alman ve Fransız lezzetlerinin en ünlü tatlarını deneyebileceğiniz ülkede özellikle son yıllarda İspanyol, İtalyan ve Portekiz gibi farklı ülkelerin leziz seçeneklerini de bulabilir ve tadabilirsiniz. Kırmızı et, sosis ve tavukla hazırlanan Lüksemburg lezzetlerini denedikten sonra ülkenin bir o kadar ünlü olan çikolatalarının da tadına mutlaka bakın.

Lüksemburg'da alışveriş için de neredeyse sayısız alternatif var. Ülkede giyim ürünlerinden hediyelik eşyalara ve şekerlemelere kadar çok sayıda seçenek arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.

Ülkede neredeyse tüm yıl gerçekleşen festival ve kutlamalar dışında yeni yıl ve Noel öncesinde renk renk ışıklar ve süslemelerle Lüksemburg adeta karnaval havasına giriyor.

Lüksemburg'u ziyaret etmek için ülkeye en uygun uçak bileti alternatiflerini Enuygun.com'dan karşılaştırarak biletinizi satın alabilir ve dilediğiniz zaman kolayca uçabilirsiniz.

Lüksemburg Semtleri