Lucenec Otelleri

En uygun Lucenec otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lucenec otellerini listele.

Lucenec Hakkında

Slovakya’nın Banská Bystrica bölümünde yer alan Lucenec aynı zamanda bölge için önemli bir merkez. Çevrede yapılan kazılardan çıkarılan eserler incelendiğinde tarihi Taş Devri’ne kadar uzanan şehir Hunlar, Macarlar, Slavlar ve Keltler başta olmak üzere pek çok farklı halka ev sahipliği yapmasıyla biliniyor.

Zaman içinde farklı isimlerle anılmaya başlanan kent tarihi boyunca savaşlara da sahne olmuş bir yer. Bir dönem Osmanlı idaresinde kalan şehirde bugünlerde Osmanlı’nın etkisine rastlamak hayli zor. Daha çok Avusturya ve Avrupa kültürüyle şekillenen Lucenec’de hem modern hem de tarihi yapıları birlikte görmek mümkün. 

Şehirde sene boyunca karasal iklim etkili. Kış geldiğinde Lucenec hayli soğuk olabiliyor. Bu nedenle ziyaretinizi ılıman geçen bahar ve yaz aylarına denk getirerek daha rahat gezme fırsatı bulabilirsiniz.

Novohrad olarak adlandırılan bölgenin ticari merkezi olan kent Slavların buraya yerleşmesiyle birlikte daha popüler bir yer hale geldi. 19. Yüzyıl’da etkisini artıran modern akımla bugünkü halini alan Lucenec inşa edilen kiliseler ve modern binalarla tipik bir Avrupa kenti görüntüsüne kavuştu.

Lucenec ziyareti için yılın en ideal zamanları hiç kuşkusuz bahar ayları. Kış geldiğinde şehirde sıcaklıklar eksili değerlere düşüyor ve hava üşütecek kadar soğuyor. Yazın ise tam tersine kimi zaman 30’lu dereceleri bulan yüksek sıcaklıklar ölçülüyor.

Lucenec geziniz sırasında eğer yeterli zamanınız varsa birkaç saat yolculukla ülkenin Slovakya’nın diğer şehirlerini görme şansı bulabilirsiniz. Hatta komşu ülkelere seyahat ederek farklı kültürlerle tanışabilirsiniz.

x