Lucca Otelleri Ara

En uygun Lucca otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lucca otellerini listele.

Lucca Hakkında

İtalya’nın kuzeyinde yer alan tarihi şehirlerden Lucca, modern yaşamın yanı sıra Rönesans etkisinin de fazlasıyla hissedildiği yerleşimler arasında. Yüzlerce yıllık geçmişi boyunca mimari ve sanatla iç içe olan şehirde 40’ın üzerinde eski kilise ve pek çok görkemli yapı mevcut. Çevresini saran surlar ise şüphesiz Lucca’nın görüntüsünü büyük ölçüde etkiliyor. Ligurya Denizi kıyıları boyunca uzanan son derece verimli bir ovanın üzerinde kurulan şehre San Donato, Santa Maria ve San Pietro gibi isimlerle anılan eski kapılardan giriliyor. Eski bir Roma yerleşimi olan Lucca’da ayrıca Piazza Anfiteatro, Piazza San Martino, Piazza San Michele ve Piazza Napoleone gibi isimlerle adlandırılan görkemli meydanlar mevcut. Dilerseniz şehri gezmeye bu meydanlardan başlayabilir, daha sonra kiliseleri, sanat galerilerini ve romantik sokakları dolaşabilirsiniz.  

Yapımı 1500’lü yılların başlarına denk gelen şehir surları, Lucca’nın genel görünümüne ve ruhuna büyük ölçüde yön veren detaylardan. İlk olarak askeri amaçlarla inşa edilen surlar günümüzde daha çok çevresinde yürüyüşe çıkan turistleri ağırlıyor. Gotik mimarinin etkisinde kalarak Orta Çağ’da inşa edilen Guinigi Kulesi, Lucca’yı yüksekten seyretmek isteyenlerin başlıca uğrak noktası. Üzerinde bulunan ağaçlarla hayli ilginç bir görüntü oluşturan kulenin yüksekliği 44 metre. Kırmızı, yeşil ve beyaz renkteki mermerleriyle göz dolduran San Martino Katedrali ise görkemli mimarisiyle günümüzde Lucca denince adı ilk geçen yapılardan. Ayrıca şehirde inşa edilen en eski kiliseler arasında yer alan ve Bizans dönemine ait detayları da barındıran San Frediano Bazilikası ile tıp alanında kullanılan eşyaların sergilendiği Palazzo Pfanner Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. 

Lucca ve yakın çevresi konaklama tesisleri bakımından çok zengin sayılmaz. Buna karşılık İtalyan ihtişamını son derece iyi şekilde yansıtan otelleri şehrin merkezinde bulmanız mümkün. Adeta sarayları andıran bu seçeneklerden birini tercih ettiğinizde Lucca’nın tarihi atmosferini çok daha derinden hissetme şansı bulabilirsiniz. Lazanya, pizza, değişik soslarla tatlandırılan makarnalar, İtalyan dondurması ve espresso ise Lucca gezilerini nefis hale getiren başlıca lezzetlerden.

x