Lübnan Otelleri Ara

En uygun Lübnan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lübnan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lübnan Hakkında

Doğu Akdeniz kıyısı boyunca uzanan Lübnan, aynı zamanda Orta Doğu’nun en önemli merkezlerinden biri. Sınır komşuları ise ülkeyi kuzeyinden ve doğusundan çevreleyen Suriye ile güneyinde yer alan İsrail.

Lübnan’ın resmi dili Arapça. Bununla birlikte İngilizce ve Fransızca da yaygın olarak konuşuluyor. Ülkenin nüfusu ise 5 milyona yaklaşıyor. Başkenti Beyrut olan Lübnan’ın topraklarında yaşam neredeyse insanlık tarihi kadar eskilere dayanıyor.

Ülkenin para birimi Lübnan Lirası ancak özellikle başkent Beyrut gibi turistik merkezlerde dolar ve euro ile de birçok yerde ödeme yapabilirsiniz.

Akdeniz’e kıyısı olan Lübnan’ın sahil kesimlerinde Akdeniz iklimi, içlerinde ise kısmen karasal iklimin izlerine rastlamak mümkün. Ülkede özellikle yaz ayları çok sıcak ve bunaltıcı geçebiliyor. İç kesimlerde ve yükseklerde ise hava sıcaklıkları bir miktar daha düşük. Kış aylarında ülkenin kıyılarında yağmur, içlerinde ise kar yağışı etkili oluyor. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zamanlar ise daha ılıman bir iklimin etkili olduğu ilkbahar ile sonbahar ayları.

Lübnan aynı zamanda farklı dinlerden ve kültürlerden insanların bir arada yaşadığı bir yer. Ülkede özellikle son yıllarda yaşanan göçlerle birlikte Müslümanların sayısı gitgide artmış olsa da Hıristiyanlar ve Museviler de ülke içinde önemli bir nüfusa sahip. Ülkede başta başkent Beyrut olmak üzere görülmeye değer çok sayıda tarihi şehir, yapı, kalıntı ve eser var. Bu yerler arasında mutlaka görülmesi gerekenler arasında ise aynı zamanda şehrin simgelerinden biri olarak kabul edilen Muhammed El-Emin Camii ile baş döndüren antik kalıntıları ile çok sayıda ziyaretçinin buluşma noktası Baalbek Tapınakları geliyor. Kentte ayrıca muhteşem bir şehir manzarası da sunan Harissa Kiliseleri ile Aziz George Katedrali ve başkentin ünlü sahil şeridi bölgesi Corniche de mutlaka görülmeli.

Lübnan, birbirinden lezzetli yemekleri ile de dünyaca üne sahip. Ülkeyi ziyaret edenlerin tatması gereken çok sayıda seçenek arasında ilk sıralarda gelenler ise genellikle kahvaltılarda servis edilen bir çeşit bitki olan zahter ve nohut ile hazırlanan falafel. Lübnan halkının nohut ile hazırlanan tatlara karşı ilgisi ülkede karşınıza çıkacak lezzetli humuslarda da kendisini hissettirecek. Nohut, tahin, zeytinyağı, tuz ve kimyon gibi malzemelerle hazırlanan humusu Lübnan ziyaretiniz sırasında mutlaka tadın. Ülkede ayrıca yemeklerle birlikte servis edilen yöresel şaraplar ve yemekten sonra sunulan taze meyveler de oldukça meşhur. Tüm bunların yanında yine leziz hurmaları da Lübnan’da hemen her yerde kolaylıkla bulabilir, hediyelik olarak da yanınızda getirebilirsiniz.

Lübnan aynı zamanda eğlenceli ve hareketli gece yaşamıyla da biliniyor. Ülkede hava karardıktan hemen sona başlayan eğlence günün ilk saatlerine dek devam ediyor. Tarih, kültür, dayanılmaz lezzetler ve eğlenceli bir tatil için Lübnan dünya üzerinde en uygun rotalardan biri olarak ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.