Lubbock Otelleri Ara

En uygun Lubbock otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lubbock otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lubbock Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde bulunan Lubbock, eyaletin en büyük ve en kalabalık şehirlerinden biridir. Teksas’ın kuzeybatısında bulunan Lubbock’da genel olarak karasal ve kurak bir iklim hâkimdir. Özellikle mevsim geçişlerinde kısa süreli yağışlar görülse de kent genel olarak kurak bir coğrafyada yer alıyor. Bölgede zaman zaman kuvvetli hortumlar ve tayfunlar da oluşur ve bu durum yaşamı olumsuz etkiler. Lubbock aynı zamanda geniş ve verimli pamuk tarlaları ile ünlü ve yetiştirilen pamuklar birçok tekstil ürününün üretiminde kullanılıyor.

1950’lerde şehirde görülen ve ‘’Lubbock Lights’’ olarak anılan ışıklar, bölgede yaşanan en büyük UFO olaylarından biri olarak anılır. Yapılan araştırmalar ışıkların farklı nedenlerle görülmüş olabileceği ihtimalini getirse de halen bu olay bir sır olarak bölge ile birlikte anılıyor.

Lubbock başta eğitim olmak üzere birçok alanda gelişmiş bir yer. Alışveriş için de Banana Republic ve Chico’s başta olmak üzere birçok ünlü markanın indirim mağazalarını bulmak mümkün. Müzeler, konser salonları ve tiyatrolar konusunda birçok farklı alternatif sunan şehirde askeri savunma eserlerinin ilgi çekici örneklerinin sergilendiği Silent Wings Museum görülebilir. Ayrıca yakın çevrede özellikle kentin kuruluş yıllarında hüküm süren kasaba yaşamı hakkında ipuçları veren National Ranching Heritage Center ve yel değirmenleri meraklıları için tam bir cennet olan American Wind Power Center görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda geliyor.