Loule Otelleri Ara

En uygun Loule otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Loule otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Loule Hakkında

Geleneksel Portekiz kasabası Loule, Algarve’nin merkezinde popüler bir gezi noktasıdır. Karakteristik tarihi meydanı, canlı pazarı ile Portekiz atmosferini yaşayabileceğiniz bir kasabadır. Aynı zamanda deniz tatili için de keyifli alternatifler sunan Loule’de, dolu dolu bir seyahat geçirebilirsiniz. Doğal bir liman olan Vialmoura Marina’da denizin kenarındaki cafelerde güzel zaman geçirebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca denizden Loule’yi gezmek isterseniz, marinadan kalkan tekne turlarını değerlendirebilirsiniz.

2000 yıldan uzun bir tarihi olan, Ortaçağ mutfağının canlandırıldığı bir müzenin de bulunduğu, Loule Kalesi’nde güzel bir gün geçirebilirsiniz. Kalede, 14 ve 15. yüzyıldan kalma burçlara tırmanabilir, muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz. Vilamoura’nın yat limanının tam ortasında büyüleyici bir Roma arkeolojik alanı yer alıyor. Roma ticaret ağı için önemli bir durak olarak kullanılan Cerro de Villa’ya mutlaka zaman ayırmalısınız. Vilamoura’daki yat limanın her iki tarafında uzanan altın kumlarda dinlenebilir, mavi bayraklı Falesia Plajı’nda yüzebilirsiniz. 

Dışarıdan bakınca Mağribi sarayları ile karıştırabileceğiniz Mercado de Loule, yani Loule’nin en sevilen pazarı, 1908 yılından kalma bir yapıda yer alıyor. Oryantal kubbeli kemerler ve kuleleri ile koridorlar boyunca uzanan tezgahları ile hem gıda ürünleri hem hediyelik eşya seçimleriniz için en yarım gününüzü ayırabileceğiniz bir pazar. Loule’de Cumartesi günü kurulan Çingene Pazarı, cazibe merkezlerinden biridir. Kalabalık, yoğun aromalar ve seslerin çekimine girerseniz, güzel zaman geçirebilirsiniz. Sokak yemeklerini tatmak ve rastgele hediyelikler seçmek için harika fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Otantik bir Portekiz kilisesi Igreja de São Lourenço de Almancil, 1600’lü yıllardan günümüze ulaşan özel barok bir yapı. Onu özel kılan ise Algarve’nin usta isimleri tarafından şekillendirilmiş azulejoslara (mozaik sanatı) sahip olması. Kilisede ve bahçesinde güzel bir gün geçirebilirsiniz. Eski şehrin görülmeye değer yerlerinden bir diğeri de 17. yüzyıldan kalma Nossa Senhora da Conceição Şapelidir. İncil'in pasajlarından alıntıların canlandırıldığı, mavi beyaz çinileri ile ihtişamlı süslemeleri inceleyebilirsiniz. Doğada zaman geçirmek isterseniz, Trilho da Fonte Benémola’nın eşsiz doğasında vakit geçirebilir, yürüyüş rotalarına girebilir, piknik yapabilirsiniz.

Portekiz mutfağının tipik örneklerini bulacağınız Loule’de; sığır, domuz, kuzu ve deniz mahsülleri ile sebzelerin harmanlandığı yemekler tadabilirsiniz. Ayrıca veganlar için de son derece geniş seçenekler bulunuyor. Loule’ye seyahat için en uygun dönem, aynı zamanda en yüksek sezon olan Temmuz ve Ağustos aylarındadır. Ancak, Mayıs ve Ekim ayları da seyahat için uygun dönemlerdir.