6. Sayfa Louisiana Otelleri Ara

En uygun Louisiana otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Louisiana otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Louisiana Hakkında

ABD’nin güney eyaletlerinden biri durumundaki Louisiana’da turizmin ve uluslararası ticaretin kalbi New Orleans şehrinde atıyor. Bu nedenle eyaletin başkenti her ne kadar Baton Rouge olsa da konaklama tesislerinin New Orleans şehrinde yoğunlaştığı görülüyor. Louisiana’nın bu en popüler bölgesine geldiğinizde, Mississippi Nehri ve Meksika Körfezi’ni çevreleyen doğal güzelliklerin ortasında, farklı beklentilere yanıt veren çok sayıda konaklama tesisi ile karşılaşabilirsiniz.

New Orleans, caz müziğinin doğduğu yer olarak ön plana çıktığı için şehirde sene boyunca çok sayıda caz festivali ve etkinliği organize ediliyor. Bu tip dönemlerde; özellikle caz mekanlarıyla meşhur olan Faubourg Marigny bölgesindeki otellerde yer bulmak zorlaşabiliyor.

Şehrin yerel dinamiklerine ve Mississippi Nehri’ne görece daha yakın olmak isteyenler ise daha çok Mid City bölgesindeki otellere öncelik veriyor. Tarihi binalara ve turistik destinasyonlara merakı olanlar adına French Quarter bölgesindeki otellerin son derece ideal olduğu görülüyor. Aynı zamanda meşhur St. Louis Katedral ile Bourbon Caddesi, tam olarak bu alanda konumlanıyor. Öte yandan lüks restoranlara, alışveriş merkezlerine, bar ve gece kulüplerine yürüme mesafesinde olmak için Central Business District bölgesindeki oteller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Louisiana eyaletinin birçok şehrinde ulaşım, büyük ölçüde streetcar olarak adlandırılan tramvaylarla gerçekleştiriliyor. Jazzy Passes isimli kartı edinerek havalimanından oteller bölgesine streetcar ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle New Orleans şehir merkezinde konaklayan turistler, 5 ana hattı bulunan streetcar sayesinde birçok destinasyonu kolayca keşfetme şansı bulabiliyor. Aynı kart, toplamda 40 civarında rotası bulunan otobüslerde de geçerlilik sağlıyor.