Loei Otelleri Ara

En uygun Loei otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Loei otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Loei Hakkında

Tayland’ın turistik şehirlerinden Loei, ülkenin kuzeyinde, Laos sınırında yer alıyor. Şehrin nüfusu yaklaşık 25 bin ve tüm bölgenin nüfusu ise 600 binin üzerinde. Her yıl özellikle Tayland ve Laos arasında seyahat eden pek çok turiste ev sahipliği yapan şehir başkent Bangkok’un ise 545 kilometre kuzeydoğusunda konumlanıyor.

Loei Nehri’nin çevresini saran vadi boyunca kurulan şehir tropikal savan iklimin etkisinde. Şehirde yıl boyunca genellikle sıcak ve nemli bir hava hakim. Bu nedenle ziyaretinizi planlarken olabildiğince yağmurlu geçen sezondan kaçınmanız rahat bir şekilde gezebilmeniz adına tavsiye edilir. Muson mevsimi Nisan ayının sonunda Ekim ayına kadar devam ediyor. Bu dönemde bölgede yoğun yağmurlar ve daha serin hava etkili olabiliyor. Şehirde en yüksek hava sıcaklığı ise ortalama 37-38 derece civarında ölçülüyor.

Loei’yi ziyaret ettiğinizde Laos sınırına yakın bir bölgede yer alan Chiang Khan’ı görebilirsiniz. Tırmanışa ilginiz varsa, yaklaşık 1400 metreye ulaşan yüksekliğiyle dikkat çeken Phu Ruea Dağı’na çıkabilirsiniz. Kent kültürünü daha yakından tanımak isterseniz, şehrin önemli müzeleri arasında gösterilen Loei Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin. Phupha Lom Orman Parkı ise sazlıkların arasından yükselen ağaçlarıyla doğa içinde harika bir gün vadediyor.

Şehirde dolaşırken tavuk ve sebzeyle yapılan nefis makarnaları tadabilir, Tayland mutfağından pek çok enfes tadı deneme şansı yakalayabilirsiniz. Eğer tam bir kahve aşığıysanız, bölgede çekirdekleri ve hazırlanma şekliyle hayli ilginç kahveler bulunduğunuzu da aklınızda tatmanızda yarar var. Havalimanından Loei şehir merkezine her an kolayca bulabileceğiniz taksilerle konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Bölgede ulaşım için isterseniz Tayland’da çok yaygın olan motosiklet kiralama veya üç tekerli geleneksel tuk-tuk gibi alternatifleri de seçebilirsiniz.