4. Sayfa Livorno Otelleri Ara

En uygun Livorno otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Livorno otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Livorno Hakkında

İtalya’nın Toskana sahilinde bir liman kenti olan Livorno, büyük yolcu gemilerinin demirlediği ve turistlerin karaya çıktığında bir cennet keşfettiğine sevindiği yerlerden. Ülkenin üçüncü büyük limanına sahip şehir Neolitik dönemden günümüze kadar uzayan köklü bir tarihe sahip. 16. yüzyılda tamamen liman ticaretine yönelik tasarlanan şehir planında surları, kaleleri, su yollarını ve tüccarların ibadet ettiği sinagogları-kiliseleri gözlemleyebiliyorsunuz. En ilginç kent özelliklerini ise 17. Yüzyıl Küçük Venedik bölgesi olarak tanımlanan ve şehrin tam ortasında yer alan Venezia Nuova’da görüyorsunuz. Köprüler ve kanallarla çevrili, eskiden tüccarların oturduğu evlerde bugün restoranlar, barlar ışıl ışıl bir görünüm sergiliyor. 1626 yılında heykeltraş Tacca tarafından yapılan Dört Moors heykeli ise şehrin en ilginç sanat eserlerinden ve Toskana denizlerindeki korsanların zaferini simgeliyor.

Şehrin kalbi denilen Via Borra bölgesi her yaz temmuz ayında düzenlenen Effetto Venezia festivali ve ihtişamlı mimarisiyle tanınıyor. Şehrin en panoramik manzaralarını kanalda yapacağınız bir tekne gezintisiyle görebiliyorsunuz. Esrarlı ruhunu ise merkezi gezdikten sonra liman bölgesinde sahil boyunca yapacağınız yürüyüşlerde hissediyorsunuz. Renkli balıklar ve kaplumbağalarla dolu akvaryum mekanıyla çocuklarında çok sevdiği şehir, siyah ve beyaz damalarla döşeli denize nazır bir teras olan Terrazza Maascagni ile romantik çiftlerin buluşma yeri. Bu özel noktada şehrin gün doğumları ve gün batımları da özel ritüellere dönüşüyor.

Bir Toskana şehri olan Livorno’nun mutfağı harika deniz ürünleriyle sayısız lezzet seçeneği içeriyor. Hem tarihi meydanda hem de güneye doğru uzanan sahilinde makul fiyatlı restoranlar bulabiliyorsunuz.

Livorno’da feribotlar yakın konumdaki Capraia adasına günlük seferler düzenliyor. Kentin en güzel yanlarından biri de sanat şehri Floransa’ya 1,5 saat, İtalya’nın sembolü olan Pisa Kulesi’ne 20 dakikalık bir tren yolculuğu kadar yakın olması. Pisa’da bulunan havaalanı ise kente gelmek için inebileceğiniz en yakın havaalanı olup otobüs ve tren ağıyla şehre bağlanıyor.