Lilongwe Otelleri Ara

En uygun Lilongwe otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lilongwe otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lilongwe Hakkında

Afrika kıtasının güneydoğusunda bulunan Malawi Cumhuriyeti’nin başkenti olan Lilongwe, yaklaşık 810 bin kişilik nüfusa sahip olmakla birlikte ülkenin en büyük şehridir. Bölge yerlilerinin oluşturduğu bir köy olarak ortaya çıkan ve İngiliz kolonisi olduktan sonra Zambiya şehrine bağlanan şehir, 1974’te başkent konumunu kazanır.

Başkent olmasına rağmen genel olarak yoksulluğun hüküm sürdüğü şehirde, ticari merkez bölgelerinde vakit geçirebileceğiniz birçok mağaza ve kafe bulunuyor. Şehrin deniz kıyısı bulunmuyor, ancak Afrika’nın en büyük üçüncü gölü olan 80 km genişliğindeki Malawi gölünü ziyaret edebilirsiniz. Tropikal iklime sahip şehir, Ağustos ile Kasım ayları arasında en yüksek sıcaklık değerlerini görüyor. Mayıs ile Ağustos arası soğuk hava koşullarını yaşayan şehir, Kasım ile Nisan ayları arasında ise yağmurlu havanın etkilerini yaşıyor.

Şehirde karayolu ve havayolu ulaşımı gelişmiş olup, şehir merkezine otobüs ve minibüs seferleri ile rahatlıkla gidilebiliyor. Havalimanına gidişi kolaylaştıran hatların yanı sıra Malawi ülkesindeki diğer şehirlere gidebilmek için de hatlar var. Lilongwe şehrine 35 km uzaklıkta olan Kamuzu Havaalanı’ndan; Güney Afrika, Kenya, Dubai ve Etiyopya gibi farklı yerlere gidilebiliyor. Genel anlamda yoksul olan ancak doğal yaşam alanları itibariyle zengin olan bu şehirde vakit geçirmek, doğaseverler için iyi bir seçim olabilir.