Lier Otelleri

En uygun Lier otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lier otellerini listele.

Lier Hakkında

Antwerp’in güneydoğusunda yer alan Lier, Belçika’nın görülmeye değer turistik yerleşimlerinden. Bölgenin en eski mimari yapılarından olan tarihi bazilikanın çevresinde gelişen Lier geçmişte önemli bir tekstil merkezi olarak da biliniyor. Unesco Dünya Mirası Listesi’ne alınan St. Gommarus Kilisesi, Zimmer Kulesi ve Lier Belediye Binası ise görülmeye değer başlıca noktalardan.

Toplam nüfusu 40 bine yaklaşan Lier’de tarihi kiliselerin ve binaların dışında spor faaliyetleri de oldukça önemli bir yer tutuyor. Özellikle futbol bölgede son derece popüler. İki popüler futbol kulübünün maçları Lier’de yaşayanların olduğu kadar ziyaretçilerin de ilgisini çekiyor. Kentin sokaklarında yürürken geçmişte daha fazla olmasına rağmen günümüze sadece biri ulaşabilen geçidi görebilirsiniz. Savaşta yaşamını yitiren askerlerin gömülü olduğu askeri mezarlık ise Lier’in ziyaret edilebilecek diğer bir önemli noktası.

Eğer Antwerp veya Mechelen’e seyahat ediyorsanız, kent dışında bir gün geçirmek için Lier’e gelebilirsiniz. İlginç mimari yapılarıyla dikkat çeken tarihi binalar ve leziz Belçika yemeklerinden tadabileceğiniz restoranlarıyla bu yer gezginlere keyifli saatler vaat ediyor. Tren istasyonu merkeze sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Bu sayede özellikle Antwerp’ten ulaşım son derece kolay. Başkent Brüksel'den ve diğer Belkçika şehirlerinden ise otobüslerle veya bir araç kiraayarak Lier'e kolaylıkla gelmeniz mümkün. 

Lier’e geldiğinizde tıpkı Belçika’nın diğer pek çok bölgesinde olduğu gibi lezzetli deniz ürünlerinden tatmayı ihmal etmeyin. Midye ve kalamar ile yapılan mezeler ağız sulandıran lezzette. Patates kızarması, bira ve hediye olarak da satın alabileceğiniz çikolatayı ise diğer dikkate değer seçenekleriniz arasında sayabiliriz. Yemeğin ardından bir tatlı molası vermek isterseniz, vlaaike ismiyle bilinen tarçınlı ve şuruplu geleneksel keki tatmadan Lier gezinizi noktalamayın. İtalyan veya Fransız lezzetlerini sevenler için farklı alternatiflere sahip şehirde hoş bir müzik eşliğinde biranızı yudumlayabileceğiniz barlar da var.

x