Levent Otelleri Ara

En uygun Levent otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Levent otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Levent Hakkında

İstanbul’un hiç şüphesiz en popüler ilçeleri arasında bulunan Beşiktaş’a bağlı Levent, daha çok yüksek plazaları ve iş merkezleriyle bilinen bir mahalle. Levent’in çevresini saran komşu mahalleler ise Gültepe, Akatlar, Etiler, Levazım ve Çeliktepe. 1950’li yılların başlarından itibaren bölgede inşa edilen toplu konutlarla adını duyuran Levent’te günümüzde sayısız mağaza, ofis ve alışveriş merkezi yer alıyor.

Genellikle beyaz yakalı çalışanlara ve yüksek gelir grubuna hitap eden semt Osmanlı Devleti döneminde çiftlikler ve kışlalara ev sahipliği yapıyordu. O zamanlarda geniş yeşil arazilerden meydana gelen Levent’te bugünlerde daha çok villa tarzı yapılaşma mevcut. Semtteki villaların bir kısmı ev, diğer bölümü ise ofis, anaokulu ve restoran olarak kullanılıyor.

Sabah saatlerinden itibaren semtteki ofisleri dolduran çalışanlarla beraber Levent oldukça kalabalıklaşıyor. Özellikle öğle arasında ve akşam iş çıkışında bölgedeki restoran ve kafelerde yer bulmak hayli zor. Son yıllarda alışveriş ve tatil için İstanbul’u tercih eden Arap turistler arasında da popüler hale gelen Levent’te dünyaca meşhur pek çok markanın mağazası yer alıyor. Gündüz saatlerini semtteki restoranlarda yemeğinizi yiyerek ve alışveriş yaparak geçirebilir, sinemaya gidebilir veya yüksek plazaların ve gökdelenlerin arasında yürüyebilirsiniz. Akşam saatlerinde ise bazıları Levent’te bulunan otellerin bünyesinde hizmet veren bar ve kulüplerde eğlenebilirsiniz. Hacıosman ve Yenikapı arasında hizmet veren metro hattı Levent’ten geçiyor. Bu sayede metroyu kullanarak hiç trafiğe takılmadan semte gelebilirsiniz. Beşiktaş, Maslak, Sarıyer ve Mecidiyeköy gibi yerlerden ise Levent’e direkt olarak otobüsle yolculuk yapma şansınız var.