Leiden Otelleri Ara

En uygun Leiden otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Leiden otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Leiden Hakkında

Hollanda’nın Güney Hollanda Eyaleti’ndeki Dutch Bölgesi’nde yer alan Leiden, Ren Nehri kıyılarında kurulu küçük bir yerleşim birimi. Ren Nehri, Leiden’in kentleşme sürecine şekil veren en büyük doğal etken konumunda bulunuyor. Çünkü Ren Nehri, kentin doğusunda Eski ve Yeni Ren olmak üzere iki kola ayrılıyor ve Leiden’in batısında yeniden birleşiyor. Şehir; kentsel yerleşim, yapı, mimari ve kanal karakteristiği açısından başkent Amsterdam’ın küçük bir modeli görünümünde.

Ayrıca ünlü ressam Rembrandt, 15 Temmuz 1606 tarihinde bu şehirde doğdu. Hollanda’nın ilk üniversitesi olan Leiden Üniversitesi, ülkenin 1568-1648 yılları arasındaki kurtuluş savaşı esnasında, kentin İspanyol güçleri karşısındaki direnişini ödüllendirmek amacıyla Orange Prensi William tarafından Leiden’e armağan edildi. Leiden Üniversitesi 1575 yılında eğitim ve öğretime başladı. Avrupa’nın da en eski eğitim kurumları arasında yer alan üniversite, kente öğrenci çeken önemli bir cazibe merkezi. Leiden bugün, yoğun öğrenci nüfusuyla tipik bir öğrenci kenti görünümü sergiliyor.

Üniversite ayrıca, Hollanda’nın en eski botanik parkına da ev sahipliği yapıyor. 1590 yılında açılan park, üniversite araştırmalarında kullanılmak üzere oluşturuldu. Park içinde bir de Böcek Oteli bulunuyor. Leiden tam bir müze ve anıt cenneti. Şehirde, tarih ve kültür turizmi oldukça gelişmiş durumda bulunuyor. Ren Nehri, kanallar ve parklar, yabancı ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği mekanlar arasında yer alıyor. Hooklandse Kilisesi, Leiden Üniversitesi, Batı Kapısı ve Eski Gözlemevi, kentin zengin mimari dokusunun en belirgin örneklerini oluşturuyor.