Leeds Otelleri Ara

En uygun Leeds otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Leeds otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Leeds Hakkında

Leeds, İngiltere'de West Yorkshire Kontluğu'nun en büyük şehri. Ilıman bir iklime sahip olan şehirde yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise serin ve yağışlı geçer. Bahar mevsimlerinde de yoğun yağış devam eder. Bu nedenle kenti ziyaret için daha çok yaz ayları tercih edilir.

Leeds'de şehiriçi ulaşım tren, metro ve otobüs ile sağlanır. Uzak mesafeler için şehre Leeds-Bradford Uluslararası Havalimanı hizmet verir. Şehir merkezine 10 mil mesafede olan havalimanına 757 numaralı otobüslerle ulaşmak mümkün.

Bir üniversite kenti olarak bilinen Leeds genç nüfusunun etkisiyle hareketli ve eğlenceli bir havaya sahip. Şehirde çok sayıda restoran, kafe, bar, gece kulübü gibi mekânlar bulunuyor. Ana tren istasyonunun kuzey tarafı alışveriş sevenler için harika bir destinasyon. Bu bölgede çok çeşitli dükkânlar ve mağazalar bulunuyor.

Leeds halkı için sporun ayrı bir yeri ve önemi var. Çok çeşitli spor dallarında kulüplere sahip olan Leeds farklı liglerde ve turnuvalarda başarılı şekilde mücadele ediyor. Bu spor tutkusu da şehri hareketlendiren bir diğer unsur olarak yer alıyor.

Leeds çok yönlü bir şehir. Eğlence hayatı, alışveriş imkânları ve sporcu ruhun yanı sıra şehir kimi kamu kuruluşu kimi özel işletme olmak üzere onlarca müzeye ve sanat galerisine de ev sahipliği yapıyor. Özellikle kentin en meşhur ve önemli meydanlarından biri olan Millenium Meydanı'nın çevresinde çok sayıda müze ve galeri bulunur.

Şehrin özgür ruhunu ise en iyi yansıtan bölge tren istasyonunun doğusunda kalan ve ağırlıklı olarak eşcinsellerin bir araya geldiği rengârenk Gay Village mahallesi.

Belediye Binası, Oxford Place Şapeli, St. Anne's Katedrali ve St. John's Kilisesi şehrin mimari simgeleri olarak kabul edilir ve tüm Leeds ziyaretçilerinin görmesi tavsiye edilir. 12. yy'da inşa edilen Kirkstall Manastırı yanındaki müze ile birlikte her gün ziyarete açık. Kentteki ilgi çekici müzelerden biri e Kraliyet Zırhları Müzesi.

Tüm bunlardan sonra biraz doğaya ihtiyaç duyuyorsanız Leeds'de Roundhay Parkı, Golden Acre Parkı, Tropical World gibi yemyeşil ortamlar da bulunuyor.