Leba Otelleri

En uygun Leba otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Leba otellerini listele.

Leba Hakkında

 

Leba Polonya’nın kuzeyinde Pomeranya Voyvodalığı’na bağlı bir şehir. Baltık Denizi kıyısında yer alan bu sahil kenti Polonya’nın önemli tatil destinasyonlarından biri. Leba ekonomisinin temelini turizm sektörü oluşturuyor ve kent her yıl çok sayıda turist ağırlıyor. Soğuk iklimine rağmen uzun kıyı şeridi boyunca devam eden kumsallarında her fırsatta güneşlenen insanları görmek mümkün. Leba’da kış aylarında sıcaklık eksi değerlere düşer, yaz aylarında ise ortalama 20 derece civarında ölçülür. Yağmurlu gün sayısı kış aylarında artmakla birlikte kent tüm yıl yağış alır. Yağış miktarı ise yılın ikinci yarısı ilk yarısından çok daha fazla olur. Nemli bir şehir olan Leba’da tüm sene nem oranı ortalama %80 ölçülür.

Leba güzel bir yat limanına sahip. Bu da denizci gezginler için Leba’yı ilgi çekici bir durak haline getiriyor. Nadmorska kentin en turistik yerlerinden. Buradan hediyelik eşya alışverişi yapılabilir. Doğaseverler Slowinski Ulusal Parkı’nı ziyaret edebilir. 17. yy’da inşa edilmiş olan Balıkçılar Kilisesi ve St. Nicholas Kilisesi görülmeye değer mimari eserlerden. Meraklısını ve çocukları özellikle etkileyecek olan Dinazor Parkı da Leba ziyaretçilerinin gezi programı için hoş bir alternatif. Bulmacaları severseniz Labirent Park’ta çalıların arasında çıkışı bulmayı mutlaka denemelisiniz. Kum tepelerinde yapacağınız bir yürüyüş size harika fotoğraf kareleri yakalama fırsatı sunar.

Leba küçük ve düz bir şehir olduğundan yürüyerek gezmeye müsait. Buna en iyi alternatif ise bisiklete binmek ve kentte bisiklet kiralayabileceğiniz birçok nokta bulunuyor.

x