Lauterbrunnen Otelleri Ara

En uygun Lauterbrunnen otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lauterbrunnen otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lauterbrunnen Hakkında

İsviçre Alpleri'nin kalbindeki küçük bir köy olan Lauterbrunnen, deniz seviyesinden yalnızca 796 metre yükseklikteki vadi tabanında yer almasına rağmen, Alpler'in kalbinde yer alan konumuyla hem yaz hem kış aylarında turistler ve yerel halk için bir cazibe merkezidir. Karlarla kaplı dağları, yemyeşil alanları ve dağ evi tarzında evler ilei tipik bir İsviçre Alp köyü olan Lauterbrunnen’de ilk durağınız, tam 72 şelalenin aktığı uçurum olmalı. Burada yapacağınız bir yürüyüşle güne son derece sakin ve huzurla başlayabilirsiniz. Jungfrau'nun ana geçidi olan Lauterbrunnen’de, bölgenin en iyi bilinen üç dağı Eiger, Monch ve Jungfrau’yu köyden izleyebilir, civarındaki gezi noktalarına gidebilirsiniz. Köyün ana caddesinde oteller, restoranlar, kafeler ve hediyelik eşya dükkanları arasında keyifli vakit geçirebilir, sevdikleriniz için hatıra hediyeler seçebilirsiniz. Alpin çayırlarından gezmek içinse; Lutschine Nehri’nin yanındaki Lutschinen Gezinti Yolu'nu, ister yaya ister bisikletli olarak deneyebilirsiniz. Bu gezintinin ardından, çevredeki kafelerden birinde tipik bir İsviçre yemeği ya da kahve ile kendinize gelebilirsiniz.

Avrupa’nın en büyük yeraltı mağarası olarak bilinen, yaklaşık 30 dakikalık yürüyüş mesafesindeki, Trummelbach Şelalesi’nin kayalıklara verdiği enteresan biçimleri keşfedebilir, şelalenin huzur veren sesini dinleyebilirsiniz. Lauterbrunnen'in 850 metre yukarısındaki bir platoda yer alan, trafiğe kapalı bir köy olan Mürren, popüler bir kış beldesidir. Sakin ve sade bir hayat süren bu köyün muhteşem manzarasının tadını çıkarabilir, en iyi manzara için dağ finiküleri ile Allmendhubel'e gidebilirsiniz. 150’den fazla dağ çiçeğinin bulunduğu Çiçek Yolu’nda yürüyüş ve tepedeki restoranda güzel bir yemek ile günü sonlandırabilirsiniz.

Teleferik ile Schilthorn'u ziyaret ederek, 69 yılının James Bond filminde kullanılan platoyu görebilir ve Bond temalı aktivitelere katılabilirsiniz. Ayrıca, Bond’un filmde tercih ettiği restoranda hem muhteşem manzaranın tadını çıkarabilir hem Bond’un seçtiği yemeği sipariş edebilirsiniz. Masif bir kaya kitlesinin yanına inşa edilmiş Thrill Walk, 200 metrelik bir uçurum üzerinde yürüme deneyimi sunar. Bu yolu yürüdükten sonra, muhteşem bir seyir terasına ulaşabilirsiniz.

20 dakikalık bir helikopter uçuşu ile Alpler ve Aletsch Buzulu üzerinde gezinebilir; manzaraya kuş bakışı hakim olabilirsiniz.  Avrupa’nın zirvesi olarak anılan ve tren ile ulaşabileceğiniz Jungfraujoch’ta, Avrupa’nın en yüksek tren istasyonu ve postanesini bulabilirsiniz. Dağın içinden oyulmuş bir tünelden geçen yolculuğun son kısmı ile toplamda yaklaşık 90 dakika süren yolculuk sonunda birçok eğlenceli aktivite sizi bekliyor.

Bahçe ya da doğa severler için Schynige Platte'deki Alp Bahçesi'ne gezi harika bir fikir olabilir. Her yıl mayıs sonundan ekim sonuna kadar açık olan Alp Bahçesi, yaklaşık 600 tür alpin bitkisinden oluşan bir doğa rezervidir. Bu nadir türleri inceleyebilir, yürüyüş parkurunda gezebilirsiniz. Kendi başına son derece popüler bir yer olan Interlaken’e, Lauterbrunnen’den kısa bir ziyaret yapabilirsiniz. Thun ve Brienz Gölleri civarında yürüyebilir, restoranlarda güzel vakit geçirebilirsiniz. Kapsamlı bir dağ bisikleti turuna çıkmak isterseniz, Lauterbrunnen'deki Turist Ofisi’nden, İsviçre Alpleri’nde pedallamak için orta-uzun zorlukta parkurların bir listesini alabilirsiniz. Lauterbrunnen’e seyahat için en uygun dönem Mayıs ve Ekim ayları arasındadır.