Larissa Otelleri Ara

En uygun Larissa otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Larissa otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Larissa Hakkında

Yunanistan’ın Tesalya bölgesinin en büyük şehri olan Larissa’da, 2001 yılı tahminlerine göre yaklaşık 282 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Ekonominin tarıma dayalı olduğu bu şehir, Osmanlı Devleti döneminde Balkanlar’ın en önemli merkezlerinden biri ve 1924 Nüfus Mübadelesi öncesinde yoğun bir Türk nüfusunun yaşadığı bir yerleşim bölgesi olarak kayıtlarda yer alıyor.

Ayrıca Larissa şehri, 19. yüzyılda yaşamış ve Namık Kemal üzerinde büyük etkisi olmuş Divan şairi Yenişehirli Avni, ilk Türk matbaasının kurulabilmesini sağlayan fetvayı veren Şeyhülislam Fazıl Abdullah Efendi, İzmir'in ilk Belediye Başkanı Yenişehirli Ahmet Bey gibi ünlü isimlerin memleketi olma özelliği taşıyor.

Antik bir şehir olan Larissa’da görülecek yerler; Xtremeway, Archeo Theatro Larisas, Larissa Ancient Ruins, Olympos Trek, Municipal Art Gallery of Larissa, Dougos Winery olarak sıralanabiliyor. Ayrıca havalimanın (Larissa Havaalanı) da bulunduğu bu şehirde, sıcak ve ılıman iklim görülüyor ve şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 15,6 derece olarak ölçülüyor.