2. Sayfa Lapu Lapu Otelleri Ara

En uygun Lapu Lapu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lapu Lapu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lapu Lapu Hakkında

Filipinler’deki Mactan Eyalet Adası’nın başkenti Lapu Lapu; adını işgalci sömürgelere karşı savaşan ilk ulusal kahraman Lapu Lapu’dan alıyor. Lapu Lapu ve Mactan kabilesi savaşçıları; Magellan komutasındaki İspanyol birliklerini yendiği biliniyor. Filipinliler, vefa borçlarını hem başkente adını vererek hem Lapu Lapu’nun devasa boyutlarda heykelini dikerek ödemişlerdir.

İşgalci güçlere karşı başkaldırının simgesi haline gelen Lapu Lapu heykelini görmeli, bu güzel parkta turlamalısınız. Hemen karşısındaki parkta ise Magellan’ın türbesi yer alıyor. Tarihin izlerini takip edeceğiniz bu turu tamamladıktan sonra, Caohagan Adasına gidebilir, dalış ve şnorkele ilgi duyuyorsanız tekne turlarına katılabilirsiniz. 

Hem dünya mutfağından örnekler hem yerel lezzetler bulacağınız Lapu Lapu’da, deniz ürünlerine öncelik verebilirsiniz. Hatta geleneksel Filipin mutfağının en özel balıklarından olan orfoz, namı diğer lapu lapu balığını da mutlaka tatmalısınız.

Her daim sıcak olan Lapu Lapu’ya gitmek için en uygun aylar, Mart ve Nisan’dır. Haziran-Eylül ayları arasında tayfun dönemi yaşandığından genelde daha az rağbet gören aylardır. Seyahatinizi bu döneme denk getirirseniz, ulaşım ve konaklama itibarıyla uygun fiyatlar yakalamanız da mümkün.