Lappeenranta Otelleri Ara

En uygun Lappeenranta otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lappeenranta otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lappeenranta Hakkında

Finlandiya’nın güneydoğusunda Saimaa Gölü’nün kıyısında bulunan Lappeenranta şehrinde 2011 verilerine göre yaklaşık 72 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Rusya sınırına 30 kilometre uzaklıkta bulunan şehir, Kuzey Karelia bölgesinde yer alıyor. Finlandiya’nın 13’üncü geniş şehri olan Lappeenranta, Ylämaa ve Joutseo ile komşu şehir konumunda bulunuyor. Uluslararası üniversite şehri olarak bilinen Finlandiya’nın önemli üniversitelerinden bazıları Lappeenranta’da bulunuyor.

Yaklaşık 68 ülkeden gelen 13 bin öğrenciyi barındıran Lappeenranta Teknoloji Üniversitesi ve Saimaa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bunlardan sayılabilir. Aynı zamanda Finlandiya’nın güneydoğu bölgesinin ticaret merkezi konumunda olan şehir, Rusya ile Avrupa’yı buluşturma özelliğini taşıyor. Şehrin güney bölümündeki Saimaa Gölü’nün bulunduğu bölge, turizm endüstrisinin gelişmiş olması nedeniyle Finlandiya’da Helsinki’den sonra en çok ziyaret edilen şehir.

Yenilenebilir enerji kullanımı ve temiz bir yaşam ortamı sağlama açısından ileri seviyede olan şehir, bu anlamda dünya sıralamasında önemli bir yerde bulunuyor. Şehirde görülebilecek yerler arasında; eski hisar ve kaleler, müzeler, kafeler ve eski Rus Ortodoks kiliseleri sayılabilir.