Lansing Otelleri Ara

En uygun Lansing otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lansing otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lansing Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaletinde bulunan Lansing, eyaletin başkenti olmasının yanı sıra altıncı büyük şehri olma özelliğini de taşıyor. Detroit’in 130 kilometre batısında yer alan Lansing, 2008 yılı verilerine göre yaklaşık 110 bin kişilik bir nüfusa sahip.

Deniz seviyesinden 262 metre yükseklikte yer alan şehir, eğitsel, kültürel, idari, ticari ve endüstriyel önem taşıyor. İki tane tıp okulu barındıran şehir, bir tane veteriner okulu, iki tane hemşirelik okulu ve iki tane de hukuk okuluna sahip. Şehrin en büyük endüstrisi, eğitim, sigorta, sağlık ve otomobil üretimi alanlarında. Şehirde birçok park ve hayvanat bahçesi bulunmasının yanı sıra, kütüphaneler, sanat galerileri, müzeler ve tiyatro binaları da gezilebilecek yerlerden.

Şehir içi ulaşım için otobüs seferleri ile taksiler tercih ediliyor. Ayrıca bisiklet de vatandaşların kullandığı ulaşım araçlarından olarak biliniyor. Bunların yanı sıra şehirden uçuşların sağlanması için Capital Region Uluslararası Havaalanı bulunuyor. Tren seferleri için ise birçok demiryolu hattı yer alıyor.