Langebaan Otelleri Ara

En uygun Langebaan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Langebaan otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Langebaan Hakkında

Langebaan, Güney Afrika’nın Batı Kap Eyaleti’nde yer alan bir kasabadır. Kasaba, aynı adı taşıyan Langebaan Gölü’nün doğu kıyısında bulunur. Langebaan, Güney Afrika'nın ornitolojik başkenti ünvanını almış olup, dünyanın en büyük istiridye kabuğu yataklarına sahip olmasıyla ünlüdür. 1920’li yılların başında kurulan ve bir dönem balina avcılığı için kullanılan sahil kasabası şimdi, Batı Kap Eyaleti’nin en popüler tatil beldelerinden biridir. Sahil kasabasının bu kadar turistik olmasının sebeplerinin başında, beyaz kumlu plajları ve Langebaan Lagünü’nün berrak suları yer alır.

Tarih öncesi dönemlerde bölgede deniz seviyesinin ani düşüp, yükselmesiyle oluşan Langebaan Lagünü, tamamen tuzlu suya sahip doğal kaynak olma özelliği taşıyor. Sahil kasabası, ziyaretçilerine 6 metreye ulaşan derin bir lagün ve göz alıcı kumsal deneyimi sunar. Langebaan plajları arasında en ünlüsü Calypso Plajı’dır. Bu plaj Langebaan Lagünü ile birlikte uluslararası bir öneme sahip olmasıyla bilinir. Her iki doğal güzellik de Batı Kıyısı Ulusal Parkı'nın koruması altındadır. Langebaan kumsallarında vakit geçirip, ünlü nefes kesici günbatımı manzarasını görmeden kasabadan ayrılmamalısınız.

Rüzgâr sörfü ve birçok su sporlarının düzenlendiği kasaba ailelere sunduğu uygun aktiviteleri ile de öne çıkmayı başarıyor. Langebaan, klise pazarları, sergileri ve sanat marketleri gibi etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Her yıl ekimin ilk haftası gerçekleştirilen Langebaan Midye Festivali de kasabada kaçırılmaması gereken etkinlikler arasında yer alıyor. Langebaan’da yapılabilecek diğer aktiviteler arasında, kasaba kulübünde golf oynamak, ata binmek ve spa tedavilerine katılmak bulunuyor. Langebaan Kasabası’na Güney Afrika’nın başkentlerinden olan Cape Town’dan kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.