Laleli Otelleri Ara

En uygun Laleli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Laleli otellerini listele.

Laleli Hakkında

Adını eskiden bölgede açan rengarenk lalelerden alan Laleli, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alıyor. Günümüzde Osmanlı dönemindeki tarihi ve renkli dokusunu büyük ölçüde kaybeden Laleli, özellikle buraya ticaret için Rusya’dan gelen ziyaretçiler nedeniyle ‘’Küçük Rusya’’ olarak da biliniyor.  Laleli’de gezerken her an Osmanlı zamanından bölgeye miras kalmış bir hamam, çarşı veya hanın kalıntısına denk gelebilirsiniz. Buna karşılık özellikle son 50 yıl içinde inşa edilen binalar nedeniyle tarihi atmosferin halen hissedilebildiğini söylemek oldukça güç.

Laleli’ye gelmek için Kabataş’tan hareket eden ve Tophane, Karaköy, Eminönü gibi yerlerden geçen tramvayı kullanabilirsiniz. Bölgeye ayrıca otobüs veya özel araçla da ulaşabilmek mümkün. Büyük zincir işletmeler tarafından kurulan İstanbul otelleri bulunan Laleli, daha çok ticaret yapmak için gelen turistler tarafından hem alışveriş hem de konaklama için tercih ediliyor. Çevresinde pek çok küçük esnaf lokantası bulunan Laleli’de lezzetli yemekler yiyebilir, semtin kafelerinde soluklanarak bir fincan Türk kahvesi eşliğinde dinlenebilirsiniz.

Tramvaya binerek veya yürüyerek İstanbul’un meşhur tarihi eserlerinden Kapalıçarşı’ya gelebilir, semtin yakınlarında sayılabilecek Sultanahmet’te Topkapı Sarayı’nı, Sultanahmet Camii’ni, Türk ve İslam Eserleri Müzesi’ni, Ayasofya’yı ve daha nice tarihi yeri ziyaret edebilirsiniz. Eminönü’ne ise Mısır Çarşısı’nda dolaşmak veya sahildeki teknelerden balık ekmek yemek için gelebilirsiniz. Valide Sultan Camii, Laleli Camii ve Koca Ragıp Paşa Kütüphanesi, Laleli ve civarındaki diğer muazzam eserler. Sofular Hamamı ise geleneksel Türk hamamı atmosferini tarihi atmosferde yaşamak isteyenler için adeta biçilmiş kaftan.

Laleli Semtleri

x