La Rochelle Otelleri Ara

En uygun La Rochelle otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz La Rochelle otellerini listele.

La Rochelle Hakkında

Biskay Körfezi’nin kıyısında kurulan La Rochelle, Fransa’nın batı sahillerinde yer alan tarihi bir liman şehri. Asırlar boyunca özellikle ticari alanda büyük gelişme gösteren şehir, günümüzde deniz ürünleri konusunda hayli meşhur. Fransa içinde bulunan önemli kara ve demiryolu bağlantılarının üzerinde konumlanan şehre başkent Paris’ten hızlı trenlerle ulaşım mümkün. Ayrıca Dublin, Lyon ve Brüksel başta olmak üzere pek çok noktadan uçakla La Rochelle’ye seyahat edilebiliyor. 

Fransa’nın gösterişli kıyı şehrinde sıcaklıklar yaz aylarında genellikle 20 derecenin üzerine çıkıyor. Bahar ve kış döneminde ise kent genelinde ısı önemli ölçüde aşağı iniyor. Bu nedenle özellikle deniz tatili yapmayı planlayan ziyaretçilerin La Rochelle gezilerini yaz dönemine denk getirmeleri öneriliyor.

Şehrin harika açık hava alanlarıyla göz kamaştıran otellerinde açık büfe kahvaltı, güneşlenme terası, kapalı otopark, tesis genelinde ücretsiz kablosuz internet ve bilgisayarlı çalışma alanı gibi bölümler genellikle mevcut. Üstelik La Rochelle otellerinin pek çoğunda masaj yaptırarak yorgunluktan arınabilir, jakuzi, küvet ve yüz bakımı başta olmak üzere konforlu hizmetler sayesinde rahatlamayı tercih edebilirsiniz.

Ticari geçmişiyle olduğu kadar muhteşem mimarisiyle de büyüleyen La Rochelle, pek çok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor. Özellikle Lanterne, St. Nicolas ve Chaine gibi farklı isimlerle anılan kuleler kentin siluetinde hemen ayırt edilebiliyor. Eski şehrin sokaklarında gezerken La Rochelle Akvaryumu ve Denizcilik Müzesi başta olmak üzere ziyaretçileri cezbeden diğer turistik noktaları da görebilirsiniz. Şehri keşfeden gezginler için farklı bir enteresan durak ise kıyıdan birkaç kilometre uzakta yer alan Ile de Re Adası. La Rochelle’ye köprüyle bağlanan ada, özellikle su sporları gibi aktiviteler için son derece elverişli atmosferiyle meşhur.

La Rochelle şehrini daha farklı bir açıdan görmek istediğinizde limandan hareket eden teknelerde yerinizi almanız yeterli. Üstelik yaz aylarında şehre gelen ziyaretçiler Fransa’nın batı sahillerini süsleyen büyüleyici plajlarda yüzmenin tadını çıkarabilirler. 

La Rochelle, ülkenin ünü tüm dünyaya yayılan şaraplarını ve yemeklerini denemek için kuşkusuz muhteşem bir rota. Eğer deniz ürünleriyle hazırlanan yemeklerden veya salatalardan hoşlanıyorsanız, şehrin bu alanda adeta cennet sayıldığını anımsatalım. Özellikle yengeç ve karidesten yapılan yemekler tam anlamıyla iştah kabartıyor. La Rochelle denince akıllara gelen diğer bir nefis lezzet ise karamelli dondurma. Hafif aromasıyla yaz aylarında serinliği yaşatan geleneksel dondurmaları şehrin sokaklarında turlarken tadabilirsiniz.

La Rochelle Semtleri

x