Kyoto Otelleri Ara

En uygun Kyoto otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kyoto otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kyoto Hakkında

Kyoto, Japonya İmparatorluğu’nun Tokyo’dan önceki başkenti, ülkenin 3. büyük şehridir. Kobe-Osaka-Kyoto üçlüsünün oluşturduğu metropolitan alanın da en büyük şehri olan Kyoto, “Bin Tapınaklı Şehir” olarak da anılır. Hatta rivayet edilir ki bu tapınaklar yüzünden İkinci Dünya Savaşı’nda Amerikan uçaklarının Kyoto’yu bombalamaya kıyamamıştır.

Tüm Japonya’da olduğu gibi Kyoto da bir teknoloji şehridir. Özellikle de video ve bilgisayar oyunları noktasında gelişmiş bir şehirdir. Bugün birçoğumuzun bildiği Nintendo, Tetris, Mario, Tennis, Sim City gibi isimler ya Kyoto merkezli firmaların adı ya da burada bulunan firmalar tarafından üretilen oyunlardır. Teknoloji sebepli yolculuklar dışında şehir, önemli bir de tarihi ve kültürel geçmişe sahip.

İki bini bulan tapınaklarıyla yıllık 30 milyonu aşkın turist ağırlayan Kyoto’da bin yılı aşkın süredir aralıksız devam eden festivaller de düzenleniyor. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan Eski Kyoto’daki Uji ve Otsu şehirleri de tarihi Japon mimarisi ile kültürüne ışık tutan tapınak, kale ve yapılara ev sahipliği yapıyor.