Kurtköy Otelleri Ara

En uygun Kurtköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kurtköy otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kurtköy Hakkında

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ev sahipliği yapan Kurtköy, sadece bu özelliği ile dahi her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Önceki yıllarda Kartal’a bağlı bir yerleşimken sonradan ayrılarak ilçe olan Kurtköy’de günümüzde daha çok havuzlu modern siteler, alışveriş merkezleri ve lüks restoranlar yer alıyor. İstanbul’un Anadolu yakasındaki Kadıköy ve Bostancı başta olmak üzere şehrin neredeyse her bölgesinden toplu taşıma ile rahatça ulaşılabilen ilçeye özel araçla da kolaylıkla gelebilirsiniz. Aydos Dağı’nın eteklerinde kurulan Kurtköy’ün komşuları arasında ise Pendik, Tuzla, Sultanbeyli ve Şile’yi saymak mümkün. 

İstanbul’un uluslararası havalimanlarından birinin ilçede yer alması nedeniyle Kurtköy özellikle transit yolcular için önem arz ediyor. Bölgedeki konut ve otellerin büyük bölümü de buna göre düzenlenmiş durumda. Havalimanın hemen karşısında yer alan büyük alışveriş merkezinde ünlü markaların mağazalarını gezebilir, beğendiğiniz ürünleri satın alarak zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

Kurtköy’de yeme içme mekanları da hayli fazla ve bol seçenekli. Türk ve dünya mutfağına dair aradığınız neredeyse her şeyi ilçe sınırlarından ayrılmadan tadabilirsiniz. Kebap restoranları, pideciler, dönerciler ve köfteciler hayli revaçta. Üstelik sabah saatlerinde sıcak simit ve poğaça alabileceğiniz fırınlar da yine Kurtköy’e gelen ziyaretçilere hizmet veriyor. İlçe sınırlarında yer alan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın da etkisiyle Kurtköy otellerde genellikle büyük seminer ve konferans salonları mevcut. Üstelik bölgede otellerin pek çoğu havalimanına hayli yakın. Bu sayede İstanbul trafiğine takılmadan, rahatlıkla uçağınıza yetişebilirsiniz.