Kumlubük Otelleri Ara

En uygun Kumlubük otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kumlubük otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kumlubük Hakkında

Yeşilin neredeyse her tonunu barındıran doğasıyla meşhur Kumlubük, Ege sahillerinin popüler tatil beldesi Marmaris’e bağlı. Turunç’un hemen yakınlarındaki belde cam gibi parlayan deniziyle turistlerin favorisi. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki plajdan yazın denize girebilir veya dalış yaparak Kumlubük’ün derinliklerine gizlenen güzellikleri keşfe çıkabilirsiniz. Yürüyerek yalnızca 1 saatten az bir zamanda ulaşabileceğiniz Amos Antik Kenti ise antik çağlara merakı olanlar için civardaki alternatif duraklardan.

Adeta Ege kıyılarına gizlenen bir cenneti andıran Kumlubük’e geldiğinizde bölgenin nefis tatlarıyla kendinize mini bir ziyafet çekebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Özellikle dülger balığı, mantar dolması, taratorla tatlandırılan börülce salatası ve kalamar tava muhakkak listenizde olmalı. Marmaris ilçe merkezinden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan beldeye minibüsleri kullanarak 30-40 dakikada gelme şansınız var. Turunç’tan Kumlubük’e ulaşmak istediğinizde ise 5 kilometrelik mesafe üzerinde yapacağınız yolculuk 10 dakikadan fazla sürmez. İsmini sanki kumla doldurulmuş gibi görünen enfes sahilinden alan Kumlubük’te kıyıdan denize girdikten sonra isterseniz biraz da tepelere doğru çıkabilirsiniz. Deniz seviyesinden yükseldikçe daha net göreceğiniz muazzam görüntüler karşısında büyülenmemeniz neredeyse olanaksız.

Tarih ve doğanın hayranlık uyandıracak kadar uyum içinde olduğu Kumlubük’te neredeyse tüm su sporlarını deneme şansınız var. Kumlubük civarındaki konaklama tesisleri ise bir süreliğine de olsa doğayla bütünleşmek isteyenler için adeta biçilmiş kaftan. Bölgedeki otellerde konuklara sunulan çevre gezileri sayesinde civardaki koyları görme fırsatı bulabilirsiniz. Özel havuzlu villalarda kaldığınızda ise ailenizle veya arkadaş grubunuzla keyif dolu bir tatile adım atabilirsiniz. Ayrıca Marmaris otelleri, sağlığınızı koruyabileceğiniz spor salonları, çocuk dostu menüler, açık yüzme havuzu, mini golf ve araç kiralama gibi seçenekler de sunuyor.

Kumlubük Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Kasım Temmuz 224,80 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.