Kuğulu Park Otelleri Ara

En uygun Kuğulu Park otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kuğulu Park otellerini listele.

Kuğulu Park Hakkında

Üzerinde bembeyaz kuğuların yüzdüğü havuzu ve devasa ağaçlarıyla meşhur Kuğulu Park, başkent Ankara’nın uzun zamandır önde gelen buluşma noktalarından. Tunalı Hilmi Caddesi’nin hemen yakınlarında yer alan park ayrıca Kızılay Meydanı’na da yaklaşık 20 dakikalık yürüme mesafesinde. İçerisinde bulunan küçük sevimli köprüleri ve etkileyici düzenlemesiyle sanki bir film sahnesinden kopmuş izlenimi veren parka özellikle küçük çocuklarla birlikte geldiğinizde son derece keyifli anlar yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.  

İsmini yıllar önce Çin’in başkenti Pekin’den buraya getirtilen kuğulardan alan park, her mevsimde ziyaretçilerine usta ressamların tablolarını aratmayan manzaralar vaat ediyor. Sokak satıcılarından yem alarak parktaki güvercinleri besleyebilir ve bu sırada oluşan enfes görüntüleri fotoğraflayabilirsiniz. Ayrıca parktaki kafede çay içerek havuzda yüzen kuğuları seyretmek hayli zevkli. Günümüzde Ankara denince akla ilk gelen sembolik mekanlardan olan parkta gezerken dikkatinizi çekecek diğer bir detay ise heykeller. Cumhuriyet döneminin önemli isimlerinden Tunalı Hilmi’nin heykelini burada yürürken görebilirsiniz.

Sonbaharda sararıp dökülen yapraklarıyla, kış geldiğinde ise yağan kar altında şiirlere konu olabilecek denli romantik manzaralara kavuşan parkın yakınlarında konaklayabileceğiniz pek çok otel alternatifi mevcut. Kuğulu Park ve civarındaki Ankara otellerini tercih ettiğinizde şehrin önemli müzeleri ile bölgedeki alışveriş merkezlerinin yakınında konaklamanın tadını çıkarabilirsiniz. Genellikle konuklarına sabah kahvaltısı hizmeti sunan Kuğulu Park ve çevresindeki otellerin bazılarında SPA ve toplantı salonu gibi bölümler de yer alıyor.

x