2. Sayfa Kristiansand Otelleri Ara

En uygun Kristiansand otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kristiansand otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kristiansand Hakkında

Norveç’in güneyinde, Kuzey Denizi kıyısında bulunan Kristiansand şehri ülkenin nüfusu bakımından en büyük 5. şehri konumunda. Merkezi 87 bin, metropoltian alanı 155 bin nüfuslu olan şehir ülke ekonomisinin can damarlarından petrol üretimi açısından önemli bir liman olma özelliğine de sahip.

Ülkenin Kuzey Denizi ve Atlas Okyanusu’ndaki petrol arama platformlarından çıkarılan petroller Kristiansand’da bulunan limanlara getirilirken platformların ihtiyacı olan makineler ve diğer ihtiyaç ürünleri de buradaki limanlara getirilerek gemilere yükleniyor. Kristiansand, Norveç’in turistik şehirlerinden de biri. Özellikle yaz aylarında plajları büyük ilgi gören Kristiansand’ın en meşhur plajlarının başında Bystranda ile Hamresanden plajları geliyor. Şehirde bir de marina yer alıyor. Avrupa’nın birçok tarihi şehri gibi bu şehrin de ortasından bir nehir geçiyor. Nehrin çevresi birçok sosyal ve tarihi alana ev sahipliği yapıyor.

Ülkenin en büyük 5. Şehri olan bu turizm ve ticaret şehrinin bir adet havalimanı bulunuyor. Bir yarımada üzerinde bulunan Kristiansand Havalimanı’ndan özellikle yaz aylarında Akdeniz ülkelerine direkt uçuşlar yapılıyor. Şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına otobüslerle ulaşım imkanı da mevcut.